کد خبر: 301968
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

احمد موسوی آزاد در گفت‌وگو با عصر اهواز در آبادان با اشاره به اینکه گردوغبار هوای آبادان را دربر گرفته است، اظهار داشت: غلظت این گردوغبار در ساعت ۱۳ امروز ۲ هزار و ۴۶۰ میکروگرم بر مترمکعب بوده است.

وی میزان غلظت این گردوغبار را بیش از ۱۶ برابر حد مجاز خواند و بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از هواشناسی این پدیده تا پایان امروز ادامه پیدا می‌کند.

رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست آبادان گفت: بر همین اساس دید افقی به ۵۰۰ متر کاهش پیداکرده است و سرعت باد نیز ۷ متر بر ثانیه اعلام‌شده است.

موسوی آزاد با اعلام اینکه اطلاعات دریافتی از هواشناسی نشان از بارش پراکنده و خفیف باران طی روزهای آینده و تا روز جمعه را دارد، بیان کرد: با توجه به اینکه بارندگی‌های امسال خوب بوده است احتمال بروز ریز گردها در سال آتی نسبت به سال گذشته کمتر است.

وی افزود: بارش خوب باران در فصل گذشته سبب شد میزان آب موجود در منابع آبی و تالاب‌ها بیشتر شود و احتمال بروز پدیده ریز گرد کاهش پیدا کند.

رئیس سازمان محیط‌زیست آبادان اظهار کرد: البته این بارش خوب کمبودهای سال‌های گذشته را جبران نمی‌کند و همچنان مشکل بروز این پدیده گریبان گیر ما در کشور و به‌خصوص در آبادان خواهد ماند.

به گزارش عصر اهواز به دلیل وجود گردوخاک در غلظت بالا به دستور فرماندار آبادان مدارس شیف بعدازظهر در این شهرستان تعطیل اعلام شد.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان