کد خبر: 301907
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

داوود سلمانپور  در گفت‌وگو با عصر اهواز در دزفول، اظهار داشت: هزینه هر مرحله از درمان سرطان بیش از ۱۰ میلیون ریال است و همین مقوله برخی از مبتلایان به این بیماری را با مشکلات گسترده مواجه کرده است.

وی افزود: حجم گسترده‌ای از بیماران سرطان را افراد نیازمند و کم بضاعت تشکیل می‌دهند که این مقوله نیازمند توجه ویژه و حمایتی در بخش‌های مختلف برای تأمین هزینه‌های درمان این بیماران است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول عنوان کرد: در مجموع بیش از ۸۰۰ نفر در شهرهای شمالی خوزستان به بیماری سرطان مبتلا هستند و از خدمات پزشکی این حوزه استفاده می‌کنند.

وی گفت: بیش از ۵۰۰ نفر از این افراد را افراد کم بضاعت شامل می‌شوند که این مقوله مشکلات مختلف برای بیماران ایجاد کرده است.

سلمانپور بیان کرد: برخی از داروهای درمانی بیماران سرطان خارجی هستند و سهم پرداختی بیماران بالا است که این مقوله با حمایت بیمه گران و بخش‌های حمایتی و کاهش حق پرداخت بیماران، قابل اصلاح است.

وی افزود: بسیاری از بیماران سرطانی برای تأمین نیازهای دارویی و درمانی خود با مشکل مواجه هستند که این مقوله مشارکت خیرین و بخش‌های مختلف شهری و ملی را به خود می‌طلبد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی دزفول و با همکاری بخش‌های مختلف شهری آماده تأمین نیاز بیماران و تمامی شهروندان در بخش تأمین نیازهای آنان در بخش‌های بهداشت و سلامت است.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان