کد خبر: 301796
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز از خرمشهر، پیش از ظهر امروز توده‌ای از غبار آسمان‌آبادان و خرمشهر را فراگرفت، افزایش غلظت آن سبب تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های دو شهرستان شد.

بنا بر اعلام رسمی فرمانداری‌های ویژه آبادان و خرمشهر، مدارس و دانشگاه‌های خرمشهر، مینوشهر، آبادان، چوئبده و اروندکنار در نوبت ظهر تعطیل است.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست خرمشهر نیز در گفت‌وگو با عصر اهواز اظهار داشت: این توده از گردوغبار به‌صورت جزیره آشفته هوا بوده و با توجه به بالا بودن سرعت باد احتمال ماندگاری در آسمان شهرستان‌های خرمشهر و آبادان آن کم است.

وی افزود: بر اساس تصاویر ماهواره‌ای منشأ گردوغبار بیابان‌های کشور عراق است، غلظت گردوغبار ۳۰۰۰میکروگرم بر مترمکعب یعنی ۲۰برابر حد مجاز پیش‌بینی‌شده که با در نظر گرفتن شرایط محیطی استان و احتمال برخاستن غبارهای محلی بالا رفتن غلظت آن نیز به‌دوراز انتظار نیست.

رضا جاوید عنوان کرد: مدارس و دانشگاه‌های شهرستان خرمشهر تعطیل شد و پیشنهاد می‌کنیم شهروندان به‌ویژه سالمندان و افراد مبتلابه بیماری‌های قلبی و ریوی به‌جز در موارد ضروری تا بهبود شرایط جوی از منازل خود خارج نشوند.

به گزارش عصر اهواز، این نخستین پدیده گردوغبار در سال۱۳۹۵ به شمار می‌آید که شهرهای جنوبی استان خوزستان را به تعطیلی می‌کشاند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان