کد خبر: 301491
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز به نقل از خبرگزاری دیلی صباح، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دعوت مقامات واتیکان را پذیرفت. برنی ساندرز قرار است روز پانزدهم آوریل در شهر واتیکان پیرامون برقراری یک نظام اقتصادی مبتنی بر مبانی اخلاقی ‌سخنرانی نماید. محتوای سخنرانی ساندرز از موضوعات مورد علاقه پاپ خواهد بود؛ چرا که رهبر کاتولیکهای جهان پیشتر ثروتمندان و نخبگان اقتصادی و سیاسی جهان را به دلیل نادیده گرفتن فقرا مورد سرزنش قرار داده بود.

ساندرز که در صورت پیروزی در انتخابات‌ آمریکا، نخستین رئیس جمهور یهودی این کشور خواهد بود در مصاحبه با «ام اس ان بی سی» گفت که وی یکی از بزرگترین هواداران پاپ است و ابراز امیدواری کرد که در این سفر با پاپ دیدار کند.

گفتنی است که ساندرز ۷۴ ساله فرزند مهاجران یهودی لهستانی تبار است که ضمن معرفی خود به عنوان یک فرد مستقل و سوسیالیست،‌ حل معضل فقر را به عنوان محور اصلی فعالیت انتخاباتی خود مطرح کرده است.

دعوت واتیکان از ساندرز درست در زمانی صورت گرفت که این نامزد حزب دموکرات به سختی تلاش می کرد تا پیش از رقابتها برای تعیین نامزد اصلی، نظر رأی دهندگان را در ایالاتی همچون پنسیلوانیا- که اکثر جمعیت آن را مسیحیان کاتولیک تشکیل می دهند- ‌بدست آورد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان