کد خبر: 301488
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز، از ابتدای سال آبی تا پایان هفته گذشته ارتفاع بارش‌ها به ۱۸۹ میلی‌متر رسید. در میان حوضه‌های ۶ گانه آبریز کشور، حوضه آبریز خزر در سال آبی جاری با ۳۵۵ میلی‌متر بارش و حوضه مرزی شرق با ۸۱ میلی‌متر بارندگی، به ترتیب بیشترین و کمترین بارش‌ها را به خود اختصاص داده اند.

بر اساس آخرین آمار مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای مهرماه سال جاری تا هفته سوم فروردین، ارتفاع بارش‌های کشور به ۱۸۹ میلی‌متر رسید که این میزان در متوسط درازمدت ۱۹۵ میلی‌متر و در زمان مشابه سال گذشته با ۱۶۵ میلی‌متر بوده است.

در عین حال، اینکه بارش‌های کشور در سال آبی ۹۵-۹۴ نسبت به سال قبل ۱۵ درصد افزایش داشته، ولی در مقایسه با درازمدت با ۳ درصد کاهش مواجه بوده است. بیشترین تغییرات بارندگی نسبت به درازمدت مربوط به ایستگاه پل‌نوایی در شهرستان خوی استان‌های آذربایجان غربی با ۸۰ درصد افزایش و افت بارش در ایستگاه چابهار در استان سیستان و بلوچستان با ۷۷ درصد کاهش بوده است.

در میان حوضه‌های ۶ گانه آبریز کشور، حوضه آبریز خزر در سال آبی جاری با ۳۵۵ میلی‌متر بارش و حوضه مرزی شرق با ۸۱ میلی‌متر بارندگی، به ترتیب، بیشترین و کم‌ترین بارش‌ها را به خود اختصاص دادند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان