کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 301373
تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۴:۳۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز به نقل از صدا و سیما متئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا روز سه شنبه اینده در صدر هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی به تهران سفر می کند.  

 جهانبخش مظفری، سفیر ایران در ایتالیا در خصوص این سفر گفت: نخست وزیر ایتالیا در سفر رسمی دو روزه خود به ایران با مقامات بلند پایه کشورمان از جمله دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و علی‌ لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو خواهد کرد.  

وی افزود: رنتسی همچنین در همایش بزرگ اقتصادی که با حضور مدیران شرکت ها، تجار و بازرگانان دو کشور برگزار خواهد شد، سخنرانی می کند.  

مظفری همچنین گفت : در سفر نخست ‌وزیر ایتالیا به ایران امضای اسناد و یادداشت تفاهم‌هایی در زمینه‌های علمی و فناوری، گردشگری، محیط زیست و راه‌آهن در دستور کار دو کشور قرار دارد.

بر اساس این گزارش، تیم رسانه ای ۳۰ نفره متشکل از نمایندگان خبری رسانه های عمده دیداری، شنیداری و مکتوب ایتالیایی جهت پوشش اخبار دیدارها رنتسی با مقامات ایرانی نیز به تهران خواهند امد.  

سفر نخست وزیر ایتالیا به ایران در پاسخ به دعوت و دیدار رسمی رئیس جمهوری کشورمان به ایتالیا در تاریخ ۵ و ۷ بهمن ماه سال گذشته انجام خواهد شد.

نخست وزیر ایتالیا را در این سفر هیاتی ۲۵۰ نفره همراهی می کند.

 تعدادی از وزیران، مقامات اقتصادی و مدیران ارشد بانک های عمده ایتالیایی، تجار و صاحبان صنایع ایتالیایی از جمله اعضای این هیات هستند.

روسای صندوق ضمانت صادرات «ساچه»، شرکت ملی نفت ایتالیا «انی» و کنفدراسیون صنایع این کشور «کنفیندوستریا، نیز در این هیات حضور دارند.  منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان