کد خبر: 301167
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز، مهدی نوید ادهم با اشاره به نهصد و بیست و هشتمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، اظهارکرد: در این جلسه اعضای شورا بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و نام‌گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری در راستای تحقق این موضوع با توجه به پتانسیل‌های دستگاه تعلیم و تربیت تأکید داشتند.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: در این جلسه گزارشی از عملکرد شورای عالی آموزش و پرورش در سال ۹۴ ارائه شد و اعضای شورا بر ضرورت نظارت بر حسن اجرای مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش تأکید کردند.

وی به موضوع جلسه شورای عالی با عنوان «بررسی برنامه زیر نظام فضا، تجهیزات و فناوری» اشاره و خاطرنشان کرد : بر اساس مفاد سند تحول، نظام آموزش و پرورش به ۶ زیر نظام تقسیم شده است که برنامه این زیر نظام‌ها باید توسط وزارت آموزش و پرورش تهیه و تدوین شده و به تصویب شورای عالی برساند که برنامه درسی ملی قبلاً تصویب و اکنون برنامه زیر نظام فضا، تجهیزات و فناوری در دستور کار قرار دارد.

نوید ادهم افزود: در ابتدای جلسه شورا گزارشی در خصوص تدوین این برنامه و تحقیقاتی که در این خصوص انجام شده است، ارائه و در خصوص اندازه یا ابعاد مدارس مباحثی مطرح شد که از جمله اینکه استراتژی در ساخت مدارس جدید و بهسازی مدارس قدیمی چطور باشد و اینکه آیا ساخت مدارس در ابعاد کوچک یا ابعاد بزرگ باشد.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اکنون ۴۳ هزار مدرسه در بین ۱۰۶ هزار مدرسه موجود کشور کمتر از ۵۰ دانش‌آموز را در خود جای داده‌اند، عنوان کرد: حال به غیر از مدارس روستایی و مناطق کم جمعیت، آیا این نوع مدارس در مناطق شهری توجیه آموزشی و اقتصادی دارد یا خیر؟

وی اظهار کرد: اگر تعداد دانش‌آموز در مدارس کم باشد فقط می‌توان کلاس‌های درس را تأمین و تجهیز کرد، اما اگر تعداد دانش‌آموزان بالای ۲۰۰ و ۳۰۰ نفر باشد امکان تهیه نمازخانه، کتابخانه، آزمایشگاه و موارد دیگر وجود دارد.

نوید ادهم افزود: موضوع تعمیر و نگهداری، بازسازی و مقاوم سازی مدارس نیز از مواردی بود که کلیات آن مطرح و ادامه بحث به جلسه آینده موکول شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش افزود: موضوع مشخص شدن یک متولی برای نگهداری مدارس از مباحثی است که باید در شورای عالی آموزش و پرورش بررسی و تصویب شود که در جلسه بعدی درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان