کد خبر: 301038
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸

عصر اهواز - امام جمعه مسجدسلیمان با تقدیر از تلاش شبانه روزی و مخلصانه سربازان و پاسداران امنیت کشور گفت: مردم با همه وجود شیرینی امنیت در کشور را چشیده اند.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

http://img8.irna.ir/1395/13950118/82023860/82023860-70630830.jpg

حجت الاسلام محمدصادق امینی سه شنبه در اجتماع بختیاری های ساکن در مناطق شمال شرق استان خوزستان که با حضور وزیر اطلاعات در مصلای نمازجمعه مسجدسلیمان برگزار شد افزود: مردم سپاسگزار کسانی هستند که برای تامین امنیت کشور فداکارانه به ملت خدمت می کنند.
وی گفت: در حالی که کشورهای همجوار ما در آتش ناامنی می سوزند به لطف الهی در جمهوری اسلامی ایران امنیت در حد اعلایی برقرار است.
امام جمعه مسجدسلیمان از فقدان شبکه فاضلاب شهر ، آلودگی ناشی از انتشار گاز و بیکاری به عنوان سه مشکل اساسی شهر ۱۳۵هزار نفری مسجدسلیمان بیان کرد و افزود: در این شهر ۲۵کیلومتر فاضلاب روباز وجود دارد که سلامت مردم به خطر انداخته است.
امینی با بیان اینکه این شهر به عنوان پایتخت نفتی خاورمیانه و نخستین شهر صنعتی کشور هنوز با مشکلات عدیده ای رو به رو است خواستار توجه ویژه دولت تدبیر و امید برای برطرف کردن مشکلات این شهرستان شد.
امام جمعه ارزشمند و دلسوز مسجدسلیمان تصریح کرد در صورت برطرف نشدن مشکلات این شهرستان ، جوانان این منطقه با سایر نقاط برخوردار کشور مهاجرت می کنند.
وی به وفاداری اقوام لر و بختیاری به نظام اسلامی و پایبندی به ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی و نقش آنان در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: مسجدسلیمان به عنوان مرکز ثقل قوم بختیاری همچنان آماده عمل به منویات مقام معظم رهبری بوده و با جان و دل در خدمت کشور هستند.
وی گفت: مردم مناطق لالی ، اندیکا و مسجدسلیمان سال گذشته با حضور موثر در عرصه های سیاسی و اجتماعی همدلی و همزبانی را محقق کردند و امسال نیز در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است محقق کرده و با همه وجود در خدمت سازندگی و تولید در کشور قرار گیرند.
فرماندار مسجدسلیمان نیز از این شهرستان به عنوان شهر یک هزار شهید و زادگاه شهید بهنام محمدی شهید ۱۳ساله یاد کرد و گفت: امسال برای رفع مشکلات مردم گام های زیادی برداشته خواهد شد و تلاش می شود طرح های آلومینیوم و فرودگاه این شهر به بهره برداری برسد.
علیرضا گروئی افزود: برای اینکه این شهرستان در باند توسعه قرار گیرد نیاز به حمایت ملی داریم .
وی از اتصال راه آهن شوشتر به مسجدسلیمان و کمک به شتاب بخشی به عملیات ساخت پتروشیمی به عنوان طرح هایی ذکر کرد که نیاز به حمایت دولت وتامین اعتبار دارد.
فرماندار مسجدسلیمان از رئیس جمهوری و وزیر اطلاعات خواست با توجه ویژه به این شهرستان گام هایی برای مرتفع کردن چالش های موجود بردارند.
گروئی از مشکل فقدان شبکه فاضلاب در شهری که طول آن حدود ۳۰کیلومتر است و تکمیل شبکه آب شهری به عنوان دو معضل اساسی یاد کرد و گفت: امید است با بهره برداری از دو طرح آلومینیوم وپتروشمی و همچنین تکمیل فرودگاه این شهر راه توسعه این شهرستان محروم هموار شود.منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان