کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 300867
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز، وبسایت نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در اطلاعیه‌ای در همین رابطه اعلام کرد: «نظر به تغییر بانک عامل نمایشگاه به بانک شهر، کلیه ناشران موظفند تا قبل از تحویل دستگاه‌های کارتخوان نسبت به افتتاح حساب در بانک شهر اقدام و نسبت به اصلاع مشخصات حساب خود در سامانه ثبت نام نمایشگاه اقدام کنند. ناشرانی که از قبل دارای حساب بانک شهر به نام مدیرمسئول انتشارات هستند، می‌توانند همان شماره حساب را در سایت ثبت نمایند».

خبر تغییر بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران را پس از ۸ سال پیاپی که در اختیار بانک صادرات بود، روز گذشته قائم مقام این نمایشگاه به مهر اعلام کرد و گفت: «بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران، امسال بانک شهر خواهد بود و در قراری که گذاشته شد، این موضوع قطعی شد. با وجود رضایت خاطر قابل قبولی که از بانک صادرات وجود داشت، ضمن تشکر از زحمات دوستان این بانک، اما با توجه به اینکه تامین زیرساخت‌های نمایشگاه کتاب در حال حاضر بر عهده شهرداری تهران است و نیز این موضوع که در صورت انتخاب بانک زیرمجموعه شهرداری، امکان همکاری با این مجموعه بیشتر خواهد شد، در نهایت جمع بندی این شد که بانک شهر، بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران باشد».

تغییر بانک عامل نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حالی اتفاق می‌افتد که پیش از بانک صادرات، عهده‌دار انجام فعالیت‌های بانکی و مالی این رویداد بزرگ بود. پس از ۸ سال پیاپی که این بانک به‌عنوان بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران، عهده‌دار انجام کلیه فعالیت‌های بانکی و مالی این رویداد بزرگ و دارای گردش مالی بالا بود، با تغییر مدیریت مکان میزبانی از این نمایشگاه، دوره تصدیگری فعالیت مالی نمایشگاه کتاب تهران از سوی این بانک بزرگ هم به سرآمد.

به این ترتیب، شهرداری تهران پس از آنکه موفق شد نظر مساعد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین تشکل‌های نشر را برای تغییر مکان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران جلب کند، در دومین گام توانست مدیریت فعالیت‌های بانکی و مالی این نمایشگاه را به بانک زیرمجموعه خود یعنی «بانک شهر» منتقل کند.

بانکی که به عنوان بانک عامل در نمایشگاه کتاب تهران انتخاب می‌شود، مسئولیت تسهیل در امور بانکی و مالی ناشران و شرکت کنندگان در این رویداد را بر عهده خواهد گرفت که در دوره‌های گذشته برگزاری این نمایشگاه، بانک‌های صادرات و رفاه کارگران هر یک در سال‌هایی که عهده‌دار این مسئولیت بوده‌اند، با استقرار شعب ثابت و سیار در بخش‌ها و سالن‌های تحت پوشش نمایشگاه؛ به ارائه خدمات پرداخت و دریافت پول و سایر عملیات بانکی، مبادرت کرده‌اند.

استقرار دستگاه‌های خودپرداز در سالن‌ها و نیز محوطه باز برای ارائه خدمات به ناشران و بازدیدکنندگان، حضور کافی و به موقع پرسنل بانک در شعبه مرکزی مستقر در نمایشگاه و سایر باجه‌ها برای ارائه خدمات به شهروندان و ناشران و عوامل اجرایی و تجهیز غرفه‌های ناشران در نمایشگاه به دستگاه‌های کارت خوان، از دیگر وظایف بانک عامل نمایشگاه کتاب است.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تاریخ ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد می‌شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان