کد خبر: 300563
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

شعر ایران در دومین هفته دی ماه سال ۱۳۹۴ بر سر سفره فجر نشست و تحویل سال خود را جشن گرفت.

بنابراین گزارش ؛ جشنواره شعر فجر به نظر برخی از اهالی شعر و ادبیات کشورمان تحویل سال شعر ایران بر سر سفرذه فجر است و اگر چه جذابیتی به اندازه سایر هنرهایی که بر سر سفره فجر نشسته‌اند ندارد اما همواره در میان شاعران پیشکسوت و جوان این مرز و بوم جایگاه خود را داشته و دارد.

صدور مجوز اعلام وصول قرآن کریم به شرط ارائه مجوز کتبی توزیع از دارالقرآن کریم از رخدادهای ادبی دیگری به شمار می آید که در اولین ماه از زمستان سال ۱۳۹۴  به وقع پیوست و به نوعی کاهش اشتباه در انتشار نسخه‌های متفاوت کتاب آسمانی مسلمانان را تضمین کرد.

از رخدادهای ادبی دیگر دی ماه سال گذشته می‌توان به مشخص شدن زمان افتتاح “باغ کتاب” ، طرح گلایه‌های دبیر دهمین جشنواره شعر فجر از حضور نیافتن طیف روشنفکر در این جشنواره،‌انعقاد تفاهم‌نامه انتشار کتاب‌هایی با موضوع سنما میان انتشارات علمی – فرهنگی و بنیاد سینمایی فارابی و برگزاری نشست کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید هنرمند کرد.

یادآور می‌شود سی و سومین جایزه کتاب سال و بیست و سومین جایزه بین المللی کتاب سال نیز در همین ماه جوایز خود را اهدا کردند و با وجود حواشی متعددی چون اعتراض برخی از ناشران به نحوه داوری در این جایزه و معرفی نشدن نام بعضی از افرادی که نامشان در کتابچه برگزیدگان آن آمده بود به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/منبع: باشگاه خبرنگران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان