کد خبر: 300502
تاریخ انتشار: دوشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۹

عصر اهواز - امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه نامگذاری سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل قطعا در جهت رفع خلاء اصلی و فعلی کشور یعنی رفع مسائل اقتصادی است، گفت: تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور، حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عصر اهواز – آیت‌الله سید ابوالحسن حسن زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: نباید از نامگذاری سال‌های اخیر که با محوریت مسائل اقتصادی بوده است این موضوع را برداشت کرد که در نظام جمهوری اسلامی ایران مسائل اقتصادی در اولویت قرار گرفته، بلکه این نامگذاری‌ها نشانگر این است که خلاء اصلی و فعلی کشور، مسائل اقتصادی است.

وی افزود: تعاریف متعددی از اقتصاد مقاومتی به عنوان یک اقتصاد درون‌زا و متکی به منابع داخلی در کنار ارتباطات خارجی، مطرح و در خصوص مسائل نظری این نوع از اقتصاد صحبت‌های بسیاری شده است و اکنون باید به این تعاریف عمل و جنبه‌های عملی آن اجرا شود.

حسن زاده خاطرنشان کرد: مقدمات عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فراهم است و باید در تمام زمینه‌ها اقدامات عملی انجام شود که خوشبختانه استان خوزستان نقش بسیار مهمی در تحقق شعار امسال دارد و با منابع عظیم و خدادادی خود قادر است تا این شعار را محقق کند.

وی با تأکید بر برخورداری از روحیه انقلابی در حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: استان خوزستان در مسیر اقتصاد مقاومتی با برخورداری از منابع نفت و گاز خود و همچنین با استفاده از منابع آبی که ان شاءالله اجازه دهند در استان بماند، می‌تواند ایفاگر نقش مهمی باشد و باید از منابع آبی استان در بخش کشاورزی و به ویژه طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری که در مسیر اقتصاد مقاومتی بسیار موثر است، استفاده کنیم.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: اقتصاد مقاومتی به عنوان اقتصادی درون زا و متکی بر منابع داخلی می‌تواند توسعه پایدار و همه جانبه‌ای را به دنبال داشته باشد. تمام کشورها نیاز دارند تا به منابع داخلی خود متکی باشند و به ویژه در ایران که کشوری آرمان‌گرا است، تکیه بر منابع داخلی مانع دشمنان کینه‌توزی می‌شود؛ دشمنانی که قصد دارند تا با تحریم و تهدید به قطع روابط، به اهداف خود دست یابند.

حسن زاده با بیان اینکه تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مستلزم اراده جدی دولت و دیگر قوا است، گفت: در کنار برنامه‌ریزی‌ها و مقدماتی که تاکنون برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی انجام و فراهم شده است و با اراده جدی قوه مجریه و همکاری دیگر قوا می‌توانیم شاهد شعار امسال باشیم؛ تاکنون در جهت اقتصاد مقاومتی اقداماتی صورت گرفته است اما کافی نیستند و این اقدامات باید گسترش یابند.

وی اظهار کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور موجب رونق تولید و به تبع آن ایجاد اشتغال می‌شود و با توجه به اینکه مهمترین معضل کنونی کشور بیکاری است با استفاده از اقتصاد مقاومتی می‌توانیم شاهد ریشه‌کن شدن این معضل باشیم.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: در خوزستان نیز قطعا بخش کشاورزی جهت حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی در اولویت قرار دارد و پس از آن، صنعت نیز باید در این مسیر حرکت کند که با توجه به رفع تحریم‌ها می‌توان با وارد کردن تکنولوژی، صنعت را در استان گسترش داد.منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان