کد خبر: 300380
تاریخ انتشار: جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۲:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

یک عضو هیأت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: باید به سمت تنوع سازی محصولات پتروشیمی حرکت کنیم چرا که تولید کالای متنوع علاوه برایجاد ارزش افزوده بیشتر ،سبب رقابت در‌ بازارهای جهانی نیز می‌شود.

عبدالحسین بیات عضو هیأت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه برای خروج از خام فروشی در صنعت پتروشیمی باید برنامه‌ریزی اصولی شکل گیرد،افزود:با توجه به اینکه شاهد توسعه صنعت پتروشیمی هستیم باید به سمت تنوع سازی محصولات حرکت کنیم چرا که تولید کالای متنوع علاوه برایجاد ارزش افزوده بیشتر ،سبب رقابت در‌ بازارهای جهانی نیز می‌شود.

وی تصریح کرد: در آینده ای نزدیک در صادرات مواد خام به حداقل خواهیم رسید اما باید بازارهای صادراتی را در جهت تأمین نیازهای کشوردر این خصوص ارتقا دهیم.

بیات، تولید ثروت و اشتغال را محصول توجه به پتروشیمی می داند و معتقد است؛ صنعت پتروشیمی از نبود سیاستهای تشویقی دائمی رنج می‌برد.

وی در خصوص میزان تحقق اقتصاد مقاومتی در صنعت پتروشیمی گفت: کشور نسبت به اهداف اقتصاد مقاومتی عقب‌ است چرا که در زنجیره توسعه صنایع تکمیلی به واسطه نیازهای اقتصادی و اجتماعی کشورمان با چالش‌هایی مواجه هستیم.

مشاور عالی وزیر نفت با اشاره به اینکه بایستی اجرای برنامه ششم متناسب با محوریت اقتصاد مقاومتی باشد، افزود: زنجیره ارزش افزوده در صنعت نفت و نمود آن بویژه در پتروشیمی قابل تحقق است که با این عمل با خام فروشی در کشور جلوگیری به عمل می‌آید.

وی ادامه داد: برای انتقال منابع بین‌المللی به اقتصاد داخلی از مشوق‌ها و سرمایه‌گذاری خارجی و مشارکت آنها باید بهره گرفت که یک سیاست اساسی و درست در جهت تحقق برنامه توسعه ششم و نیز حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی است.

انتهای پیام/منبع: باشگاه خبرنگران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان