کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 300377
تاریخ انتشار: جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

رئیس پارک علم و فناوری پردیس از حضور ۳۰۰ شرکت علمی در پارک فناوری پردیس خبر داد و گفت: ۲۰۰ شرکت در این پارک زمین و ساختمان دارند.

مهدی صفاری‌نیا رئیس پارک فناوری پردیس در گفتگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: سال ۸۰ عمده شرکت‌هایی که برای سرمایه‌گذاری به این پارک آمدند، فقط با فکر اینکه زمینی نزدیک تهران داشته باشند، شروع به کار کردند، اما امروز شاهد آن هستیم که حتی مجلس نیز قانونی را برای پارک‌های فناوری تصویب می‌کند که به موجب آن شرکت‌ها مزیت قانونی خوبی دریافت می‌کنند و همین امر موجب شد تا شرکت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری روانه این کار شوند.
وی ادامه داد: هم‌اکنون ۳۰۰ شرکت علمی و فناوری در پارک فناوری پردیس حضور دارند و ۲۰۰ شرکت ساختمان و زمین دارند و ۱۰۰ شرکت دیگر نیز از اعضای مجازی ما در سراسر کشور هستند.
صفاری‌نیا بیان کرد: در حال حاضر ۳ هزار نفر در این شرکت‌ها مشغول به فعالیت هستند و حدود ۷۰۰ میلیارد تومان در این پارک سرمایه‌گذاری شده است. 
رئیس پارک علم و فناوری پردیس تصریح کرد: بجز کار عمرانی و ساخت و ساز شرکت‌ها در پارک دهها پروژه ملی و بین‌المللی را عملیاتی کرده‌ایم که از جمله آن پروژه فن بازار در سطح ملی و پروژه فن بازار در سطح ملی و پروژه شبکه تبادل نظر هشت کشور اسلامی در سطح بین‌المللی است. 
وی خاطرنشان کرد: از شرکت‌هایی که در سال ۸۰ با آنها قرارداد بسته‌ایم، تنها دو یا سه شرکت باقی مانده است و شرکت‌هایی که ساختمان‌‌های آنها در فضای پارک وجود دارد، جایگزین شرکت‌های قبلی کرده‌ایم، به خاطر اینکه قانون ما در اینجا این است که هر شرکتی که فعالیت و کار نکند باید زمینش را واگذار کند.
انتهای پیام/منبع: باشگاه خبرنگران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان