کد خبر: 300362
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت:یمن تنها با بازگشت به روند گذار سیاسی مسالمت آمیز می تواند به بحران فوری بشردوستانه پاسخ دهد.

مارک تونر گفت:آنتونی بلینکن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا با فریدون سینیراوغلو معاون وزارت خارجه ترکیه برای گفتگو درباره تلاش های مشترک برای مقابله با تروریسم و حمایت از گذار سیاسی در سوریه و تقویت امنیت منطقه ای در بیست و سوم مارس در آنکارا با یکدیگر دیدار کردند. بلینکن همچنین با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه درباره مسائل مختلف دوجانبه گفتگو کرد. 

وی گفت:حمله بیروت، آنکارا ،استانبول و اکنون بروکسل و در عراق و سوریه اهمیت ماهیت خطر پیش رو را نشان می دهد و عزم ما را برای همکاری نزدیک با شرکا و متحدان از جمله دولت و مردم ترکیه و دیگر شرکای بین المللی برای شکست داعش افزایش می دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: امروز دیوان بین المللی کیفری رادوان کارادزیچ را به نسل کشی ،جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی محکوم کرد. ما با این محکومیت گامی دیگر برای بستن فصل دردناک دیگر در داستان مناقشه در یوگسلاوی سابق نزدیک شدیم. ما هرگز وحشت نسل کشی در بوسنی و جنایات دیگر در یوگسلاوی را فراموش نمی کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: آمریکا از اظهارات فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن استقبال می کند. طرف ها با ترک خصومت سراسری در یمن موافقت کردند که از دهم آوریل قبل از دور دیگر گفتگوهای صلح در هجدهم آوریل در کویت شروع می شود. اکنون زمان پایان دادن به جنگ در یمن است. ما از همه طرف ها می خواهیم اقداماتی برای کاهش خشونت در پیش گیرند.ما از طرف ها می خواهیم به گفتگوهای به رهبری سازمان ملل متحد بازگردند زیرا یمن تنها با بازگشت به روند گذار سیاسی مسالمت آمیز می تواند به بحران فوری بشردوستانه پاسخ دهد و اقتصاد کشور را برای فراهم کردن آینده بهتر و سزوار مردم یمن بازسازی کند.توقف خصومت ها موجب تحویل کمک های بشردوستانه در یمن می شود.

انتهای پیام/منبع: باشگاه خبرنگران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان