کد خبر: 300335
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۱

عصر اهواز - سرپرست پلیس راه خوزستان همچنین با بیان پایان دور نخست سفرهای نوروزی و آغاز دور دوم این سفرها از فردا جمعه گفت:در چند محور خروجی استان شامل اهواز به اندیمشک، ماهشهر به هندیجان و دیلم و ایذه و دهدز به لردگان و بروجن، شاهد ترافیک سنگین هستیم.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عصر اهواز : سرهنگ رضا دولتشاهی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:پیش بینی می شود با آغاز دور دوم سفرهای نوروزی هموطنان از فردا بعد از ظهر – جمعه – ترافیک در محورهای ورودی استان به ویژه محور اندیمشک به اهواز سنگین تر شود.
به گفته وی، ۲۰۰ گشت پلیس راه در قالب گشت های محسوس، نامحسوس و پیاده در جاده های استان مستقرند که به تناسب حجم ترافیک سازماندهی می شوند و برنامه ریزی شده که در زمان اوج، ترافیک را کنترل کنند.
سرهنگ دولتشاهی با تاکید بر برنامه ریزی در سفر به رانندگان توصیه کرد:سیستم ایمنی خودرو را کنترل کنند، از رانندگی در شب بپرهیزند، هر دو ساعت به اندازه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه استراحت کنند و بیش از هشت تا ۱۰ ساعت رانندگی نکنند.
وی افزود: رانندگان به تناسب شرایط جاده سرعت مطمئنه را نیز رعایت کنند تا حادثه ای برای آنها پیش نیاید.
سرپرست پلیس راه خوزستان همچنین از وقوع دو فقره تصادف منجر به فوت در جاده های استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت:در این دو حادثه سه نفر کشته شدند
سرهنگ دولتشاهی با بیان اینکه این دو حادثه دیروز در جاده های استان اتفاق افتاده است، گفت:در یکی از حوادث در محور اهواز- حمیدیه ساعت ۱ بامداد امروز یک دستگاه پژو ۴۰۵ به پایه بتنی پل برخورد کرد که در این حادثه دو مرد جان خود را از دست دادند.
وی افزود:هویت این افراد هنوز شناسایی نشده است و علت حادثه و آتش گرفتن خودرو نیز در دست بررسی است.
دولتشاهی اظهار کرد:حادثه دیگری نیز در محور امیدیه به دیلم اتفاق افتاد که یک دستگاه خودرو با یک عابر پیاده برخورد کرد و در این حادثه عابرپیاده کشته شد.
سرپرست پلیس راه خوزستان افزود: راننده این خودرو پس از حادثه متواری شده بود، ولی بلافاصله در امیدیه شناسایی و دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.
در خوزستان از مجموع ۱۴ هزار کیلومتر راه، کمتر از یک هزار کیلومتر راه بزرگراهی و آزادراهی وجود دارد و بیشتر جاده ها دوطرفه است.
طرح نوروزی ایمنی راه از ۲۵ اسفند آغاز شده است.
مجموع تصادفات در جاده های استان از آغاز طرح نوروزی تا دوم فروردین ۴۲ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.
همچنین تعداد کشته های تصادفات در این مدت نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش ۷۵ درصدی داشت.منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان