کد خبر: 300114
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از دانشگاه علوم پزشکی اهواز، با رضایت خانواده منا شیحطاوی بانوی بهبهانی که به علت تصادف دچار عارضه مرگ مغزی شده بود و با همکاری گروه پیوند دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به سرپرستی دکتر بحرینی فوق تخصص جراحی پیوند و مدیر مرکز فراهم آوری و هماهنگی پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، عمل برداشت ارگان سه شنبه ۲۵ اسفند ماه ۹۴ انجام شد و کبد وی به بیمارستان نمازی شیراز و دو کلیه برای پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان گلستان اهواز ارسال شد.

بهبهان در ۲۰۰ کیلومتری شرق اهواز واقع است و در اهدای عضو همیشه پیشتاز بوده است.

هفتمين زايمان طبيعي به

در خبری دیگر از دانشگاه علوم پزشکی اهواز، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان از زایمان طبیعی موفقيت آميز مادر باردار ۵۹ ساله اي در این شهرستان براي تولد فرزند هفتم خود خبر داد.

علی حاتم زاده افزود: چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۹۴، مادر باردار ۵۹ ساله ای به اورژانس بیمارستان شهدای هندیجان مراجعه و با تلاش های پزشکان و پرستاران، وی هفتمين فرزند خود را بدون هیچ مشکلی و با زايمان طبیعی به دنیا آورد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان ادامه داد: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و به دليل اينكه بهبود وضعیت سلامت مادران و نوزادان از تعهدات بین المللی کشور محسوب می شود و با مضامینی چون «بهبود سلامت مادران در چارچوب بهداشت باروری» و «كاهش ميزان مرگ و مير كودكان» قابليت اجرايي پيدا مي كند، ترويج زايمان طبيعي به منظور كاهش انجام سزارين توسط مادران باردار از جمله اهداف مهمي است كه در اين راستا دنبال مي شود.


وی بیان کرد: پس از زایمان مادر ۵۹ ساله، وی به بیمارستان حاجیه نرگس ماهشهر برای مراقبت بیشتر اعزام كه خوشبختانه پس از انجام معاينات لازم در کمال سلامت از بیمارستان مرخص شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان