کد خبر: 299876
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، معلم اهل شهرستان شوش كه كار بافت تابلو فرش های متعددی را انجام و به حرمین شریفین اهدا كرده بود، ‌امروز راهی مشهد شده تا هم از نزدیک مقام معظم رهبری را زیارت و هم تابلوفرش ابریشمی خود كه گره به گره آن را با دستانی وضو دار به هم بافته را به آستان مقدس حرم امام رضا (ع) اهدا كند.

محمد رضا مهرابی (آقا معلم خوزستانی) این لقب را وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۲ به این معلم شاغل در دبستان منتظر و روستای محروم دهیمی، زیرمجموعه آموزش و پرورش شاوور داده است.

مهرابی در گفتگو با عصر اهواز اظهار كرد: نقش این تابلوفرش (و ان یكاد) به صورت برجسته و (جل جلاله) به صورت فرورفته و با نخ ابریشم و مرینوس بافته شده است.

وی افزود: اندازه تابلوفرش ۶۰ در ۴۰سانتی متر است و برای بافت این تابلوفرش پنج ماه زمان گذاشتیم. دو تابلوفرش دیگر نیز در حال بافت است كه قصد اهدای به حرم امام حسن عسكری (ع) و امام موسی كاظم (ع) را داریم.

این معلم تصریح كرد:‌ تاكنون سه تابلوفرش را به حرم امام علی (ع)، امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) اهدا كرده بودیم. البته تابلو فرش حرم حضرت معصومه (س) نیز آماده شده ولی هنوز سعادت زیارت حرم ایشان را پیدا نكرده ایم.

مهرابی با اشاره به اینكه امروز به سمت مشهد در حركت است، گفت: بافت تمامی تابلوفرش ها را با طهارت و دستان با وضو و همكاری همسرم انجام دادم. اگر در مشهد خوش شانس باشم شاید بتوانم رهبر عزیزم حضرت آیت الله سید علی خامنه ای را از نزدیک زیارت کنم. در حقیقت چون شنیده بودم كه مقام معظم رهبری در این ایام به مشهد مشرف می شوند و برای همین هم امروز راهی مشهد می شوم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان