کد خبر: 299839
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۱:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، حجت الاسلام رضا كلاهكج ظهر امروز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان اظهار كرد: امسال خوشبختانه یک پیک نوروزی كامل و فنی حداقل برای دانش آموزان مقطع ابتدایی طراحی شده و دانش آموزان باید برای رسیدن به پاسخ سئوالات به منابع مختلفی مراجعه كنند.

وی افزود: اهالی خوزستان جزو بیمارترین استان های كشور هستند و بنابراین باید ورزش را در این استان جدی بگیریم. باید به ورزش مدارس بیشتر توجه كرده و این مسئله به شكل جدی دیده شود.

كلاهكج بیان كرد: زبان خارجه و كامپیوتر نیز باید در خوزستان مورد توجه قرار بگیرند چر اكه در این استان به واسطه حضور انگلیسی ها در یک مقطع تاریخی، استعداد زبان خارجه به خوبی مشاهده می شود. همچنین جوان خوزستانی در كامپیوتر سرآمد هستند و باید روی این مسائل و استعدادها سرمایه گذاری كرده و نباید تنها به نقاط ضعف اشاره داشته و از این نقاط قوت غافل شویم.

كلاهكج یادآور شد:‌ روز پنجشنبه به روز بازی در مدارس تبدیل شده بود كه تاثیرات بسیار خوبی داشته و باید بیش از پیش تقویت و همچنین توسعه پیدا كند. حتی می توان اردوهای خانوادگی را در كنار این روز بازی برای دانش آموزان برنامه ریزی كرد.

این عضو شورای آموزش و پرورش استان اظهار كرد: زنگ اولیای طرح خوبی بود كه بسیار بر اجرای آن تاكید و البته عملیاتی شد ولی باید بیشتر توسعه پیدا كند. در استان خوزستان ظرفیت های بسیار خوبی چون پژوهش سرای دانش آموزی ناحیه دو اهواز وجود دارد كه فعالیت های بسیار خوب و منصفانه ای را در راستای مهارت آموزی و رشد دانش آموزان انجام می دهد.

وی با اشاره به اینكه معلمان نمونه باید تجربیات خود را در شورای آموزش و پرورش بیان و ارائه كنند، گفت: غیبت اعضای اصلی شورا به صورت مكرر طی چند وقت اخیر مشاهده شده كه بهتر است این اعضا حذف شوند. همچنین تقاضا داریم با توجه به اینكه فعالیت های خوبی توسط این شورا انجام شده، طی هر چند جلسه یک بار نیز گزارش عملكردی در جلسات ارائه شود.

كلاهكج خواستار شد:‌ هنرستان كشاورزی و دامداری شهر شوشتر حتی یک بیكار هم به جامعه تحویل نمی دهد و پیشنهاد می دهم یكی از جلسات شورای آموزش و پرورش خوزستان را در این هنرستان برگزار كنیم.

این عضو شورا پیشنهاد داد:‌ بسیاری از كتابخانه ها در حال خاک خوردن هستند و حتی به روز هم نشده اند. پیشنهاد می كنم كه مدارس مختلف یكی از زنگ های خود را تحت عنوان مطالعه در كتابخانه ها برگزار كنند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان