کد خبر: 299806
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، گرد و غبار یکم اسفند ماه سال جاری باعث تعطیلی مدارس ۹ شهر خوزستان شده بود ولی طی چند روز اخیر مردم استان با فراغ بال به دنبال خریدهای نوروزی و خانه تکانی بودند. امروز اما این مهمان ناخوانده و غیرقابل تحمل که بخشی از زندگی مردم استان خوزستان شده دوباره وارد استان شده است.

امروز خانه تکانی خوزستانی ها با گرد و غبار ناخوانده بر باد رفت و گویی اهالی این استان هر ماه و شاید چند نوبت در ماه نیاز به خانه تکانی دارند.

بر اساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی خوزستان منشا این گرد و غبارها وزش بادهای شدید در کشور عراق و فعال شدن چشمه های گرد و غبار در استان است. مدیرکل هواشناسی خوزستان عصر امروز اطلاعیه مبنی بر هشدار دادن به مردم به ویژه بیماران تنفسی و سالمندان نسبت به خارج نشدن از خانه ها صادر کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در گفتگو با عصر اهواز اظهار کرد: میزان گرد و غبار شهر اهواز در ساعت ۱۹ امشب یک هزار و ۲۰ میکروگرم و در شهر آبادان نیز یک هزار و ۲۷۲ میکروگرم است.

احمدرضا لاهیجان زاده افزود: میزان گرد و غبار در شهر بهبهان ۱۰۷ و در دزفول نیز ۲۶۳ میکروگرم است.

وی تصریح کرد: میزان گرد و غبار در شهر شوشتر ۲۶۳، ماهشهر ۵۹ و شادگان نیز یک هزار و ۴۳ میکروگرم بر مترمکعب است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان بیان کرد: میزان گرد و غبار در سوسنگرد به دو هزار و ۴۵۷ میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان