کد خبر: 299799
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، سردار علی استاد حسینی عصر امروز سه شنبه در یک سخنرانی در یادمان عملیاتی سید الشهدا در خوزستان اظهار کرد: در این مکان به خادمان شهدا که با اخلاص و تقوا در حال خدمت رسانی به زائران مناطق عملیاتی هستند غبطه خوردم. کار این خادمان که برای اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت در کشور گام بر می دارند همانند شهدای دوران جنگ تحمیلی است.

وی افزود: امروز وقتی با دقت به حرکت عظیم راهیان نور نگاه می کنم متوجه می شوم که اگر این حرکت نبود چه بسا یاد و نام شهدا در کشور تا این اندازه پرفروع و روشن نبود و امروز در بیابان های خوزستان و مناطق عملیاتی جنوب، چراغ شهادت و ایثار روشن تر از همیشه است.

سردار استاد حسینی ادامه داد: راهیان نور همانگونه که از اسمش پیدا است، یک راه نورانی به سوی سعادت است و در آن مردم ایران به خصوص جوانان و نوجوانان با رشادت هایی که هم سن و سالان آنها در سال ها پیش برای حفظ حریم کشور از خود نشان داده اند آشنا می شوند.

وی بیان کرد: برای همین اساس که دشمن سعی در کم رنگ کردن حرکت راهیان نور است چرا که از این حرکت عظیم فرهنگی، ترس و واهمه دارد و حضور جوانان در این برنامه ها که سال به سال بر تعداد آنها افزوده می شود، با نقشه های شوم و استکباری آنها در تضاد است.

فرمانده سپاه استان البرز بیان کرد: دشمن در فضای مجازی و حقیقی علیه ارزش‌های انقلاب اسلامی و شهدا فعالیت دارد. وقتی جوانی از این مناطق بازدید می‌کند با این ارزش‌ها آشنا می‌شود و این را بدانیم که اگر این راه نورانی تاثیرگذار نبود دشمنان تا این حد با این کار مخالفت نمی‌کردند.

 

به گزارش عصر اهواز، یادمان عملیاتی سیدالشهدا(ع) واقع در فکه و در شمال غربی استان خوزستان، محل اجرای عملیات سیدالشهدا(ع) در جریان دفاع متحرک عراق توسط لشکر سیدالشهدا(ع) است. در این عملیات حسین اسکندرلو فرمانده گردان حضرت علی اصغر(ع) لشکر سیدالشهدا(ع) به شهادت رسید.

این یادمان توسط لشکر عملیاتی ۱۰ سیدالشهدا(ع) ساخته و در اردیبهشت ماه امسال در سالروز اجرای عملیات سیدالشهدا(ع) باحضور سردار علی فضلی فرمانده لشکر سیدالشهدا(ع) در دوران دفاع مقدس و جانشین سازمان بسیج مستضعفین و کاروان‌های راهیان نور افتتاح شد.

 

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان