کد خبر: 299796
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، آیت الله محمد حسین اختری عصر امروز سه شنبه در آبادان و در جمع راهیان نور اظهار کرد: حرکت راهیان نور در کشور که در روزهای آخر و ابتدای هر سال در مناطق عملیاتی خوزستان به اوج خود می رسد، یک حرکت بزرگ فرهنگی به منظور تقویت انقلاب اسلامی و گسترش روحیه جهادی و انقلابی در بین مردم به خصوص جوانان است.

وی افزود: یکی از مهمترین دستاوردهای سفر راهیان نور به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس، بی شک زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا است. شهدا به گردن این کشور و این نظام حق بزرگی دارند و شایسته است هر سال بیش از گذشته مورد تکریم و تقدیر قرار بگیرند و حضور مردم ایران در این مناطق بهترین تقدیر از شهدا است.

آیت الله اختری با بیان اینکه انتخاب اسم راهیان نور برای این حرکت فرهنگی بسیار شایسته است، بیان کرد: انتخاب چنین اسمی واقعا بر ارزش این حرکت افزودده شده است و به نظر من حضور در این کاروان ها، واقعا حرکت به سمت نورانیت و عقلانیت است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت تاکید کرد: مردم به خصوص نوجوانان و جوانان با حضور در این مناطق و در قالب کاروان های راهیان نور، بی شک خود را در برابر توطئه دشمنان قسم خوردن این نظام بیمه می کنند و ما باید به سمت عمق بخشیدن به این حرکت حرکت کنیم.

آیت الله اختری تصریح کرد: هر وقتی که به استان خوزستان می‌آیم و از مسیر اهواز، سوسنگرد و خرمشهر عبور می‌کنم، خاطرات روزهای حماسه برایم تجلی می‌یابد. آمدن، دیدن و شنیدن خاطرات رزمندگان اسلام برای مردم بسیار آموزنده است.

وی، اخلاص‌ به نمایش گذاشته شده در این مناطق عملیاتی را بسیار ارزشمند دانست و گفت: هر مقدار که تسهیلات و امکانات در اینجا به وجود بیاید، به جا است. ما به عنوان مجمع جهانی اهل بیت(ع) آمادگی داریم با ارتباطی که با ۱۳۰ کشور داریم در بعد بین المللی راهیان نور همکاری داشته باشیم تا مردم سایر کشورها از یادمان‌های دفاع مقدس بازدید کنند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: باید هرچه قدر می‌توانیم نمادهای مقاومت و ایستادگی را منسجم کنیم. باید شهدا معرفی شوند و این نیاز به سرمایه‌گذاری دارد. هر مقدار که سرمایه‌گذاری کنیم بازدهی دارد. غیر از بازدهی اقتصادی، بازدهی فرهنگی و معنوی آن چندین برابر است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان