کد خبر: 299751
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، یکصد و بیست و ششمین و آخرین جلسه شورای شهر اهواز عصر امروز دوشنبه برگزار شد. در این جلسه حسین حیدری عضو شورا با اشاره به لزوم زیباسازی شهر در آستانه سال جدید عنوان کرد: معاونت خدمات شهری اهواز باید فعالیت های خود در این زمینه سرعت ببخشد، تاکنون فعالیت شاخصی در این خصوص انجام نگرفته است.

وی با بیان اینکه ورودی‌های شهر اصلا مناسب کلان شهر اهواز نیست، گفت: میوه فروش‌های سیار، چهره شهر را نامناسب جلوه می دهند. شورا در این خصوص وارد عمل شده اما نتوانسته فعالیت موثری انجام دهد. امیدوار هستیم با توجه به پیش رو داشتن سال جدید و حضور مهمانان نوروزی و کاروان‌های راهیان نور در شهر، معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز نسبت به ساماندهی ورودی‌ها اقدام مناسبی داشته باشد.

حیدری همچنین با انتقاد از همکاری نکردن برخی کارمندان شهرداری با ارباب رجوع عنوان کرد: این سیستم مردمی باید به دنبال حل کردن مشکلات شهروندان باشد. حل نکردن مشکلات چند ساله برخی شهروندان به وضعیت بحرانی رسیده، که عملکرد شورا و شهرداری را زیر سئوال می برد.

در این جلسه ایراد فرمانداری اهواز در خصوص مصوبه اصلاح بهای خدمات ارائه شده به پزشکان مورد بررسی قرار گرفت که حسین حیدری در این زمینه اظهار کرد: بهای خدمات از سایر مشاغل نیز دریافت می‌شود از این رو به نظر می‌رسد این لایحه نیازمند رای اصراری است. تمامی اعضای شورای شهر اهواز به این مصوبه رای اصراری دادند.

جانعلی خورشیدی دیگر عضو شورای شهر اهواز نیز در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد مدیران شهری و استانی در بحث جمع آوری دست فروشان هسته مرکزی شهر عنوان کرد: سازمان پارک های شهرداری اهواز باید فعالیت های خود را افزایش دهد زیرا در این زمان شهر جذابیتی برای مهمانان نوروزی ندارد.

وی با اشاره به مشکل عدم جذب سرمایه گذار از سوی شهرداری اهواز اظهار کرد: بسیاری از مطالبات پیمانکارانی که پول خود را برای سرمایه‌گذاری به شهر آورده‌اند پرداخت نمی‌شود که این مسئله در جذب سرمایه‌گذار موثر است.

در ادامه زیبا صالح پور، دیگر عضو شورا با اشاره به عملکرد نادرست شهرداری اهواز برای دریافت مطالبات خود از سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: شهرداری باید بتواند با استفاده از روش های معقول حق خود را دریافت کند. به طور حتم تخلیه نخاله های ساختمانی برای جلوگیری از فعالیت روزانه سازمان های بدهکار شیوه مناسبی نیست.

علی ناصری دیگر عضو شورا نیز با اشاره به  نیازمندی ۵۰ میلیارد تومانی تصفیه‌خانه جنوب‌شرق اهواز گفت: به طور حتم در صورت تکمیل این تصفیه خانه بیشتر اراضی حدفاصل شرکت صنایع فولاد خوزستان تا شهرستان بندر امام خمینی‌(ره) به زیر کشت خواهد رفته و علاوه بر اشتغال‌زایی، حل مشکل گردوخاک داخلی ناشی از این منطقه را نیز برطرف خواهد کرد.

   منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان