کد خبر: 299719
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش سرویس اقتصادی عصر اهواز ، مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه از اختلاس 80 میلیارد ریالی و فروش 50 میلیارد ریالی بن خرید به ۱۱ شرکت صوری در دولت قبل خبر داد.

فرشید گلزاده در نشست خبری با بیان اینکه فروشگاه‌های رفاه یک نمونه بارز پروژه‌های رشد هستند گفت: برای اولین بار برای صنعت خرده‌فروشی چشم‌انداز ۱۰ ساله و ۳ برنامه استراتژیک از ابتدای سال ۹۴ تا سال ۱۴۰۴ تعیین و تدوین کرده‌ایم.

اداره فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: عدم شفافیت‌های مالی، عدم بهره‌وری، سیستم آتی قدیمی و عدم آموزش نیروی انسانی از مجموعه چالش‌های مدیریتی فروشگاه رفاه بود که توانستیم با توان داخلی در دوره جدید این مشکلات را حل کنیم.

گلزاده با اشاره به سهم فروشگاه‌های رفاه در اقتصاد مقاومتی و اجرای اقتصاد مقاومتی و اقتصاد کلان کشور گفت: فروشگاه رفاه وی‌ترین ۳ هزار تولیدکننده ایرانی است و محصولات ۳ هزار تولیدکننده ایرانی در فروشگاه‌های رفاه به فروش می‌رسد.

مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با بیان اینکه یکی از چالش‌های مهم مدیریت این فروشگاه‌ها بی‌انضباطی مالی بود گفت: بی‌انضباطی مالی هزینه‌ها را به ۴۲ درصد رسانده بود که بعد از ۵ سال توانستیم با برقراری انضباط مالی هزینه‌ها را به ۲۰ درصد برسانیم و از این محل این کاهش هزینه‌ها توانستیم ۵۰ میلیارد تومان به مردم تخفیف بدهیم. همچنین میزان تخفیف‌دهی فروشگاه رفاه در فروش محصولات در سال ۹۳، ۱۵ میلیون تومان بود که با انظباط مالی در سال ۹۴ آن را به چند برابر افزایش دادیم.

وی با بیان اینکه به رئیس‌جمهوری پیشنهاد تبدیل یارانه نقدی به سبد کالای سلامت آفرین را داده‌ایم گفت: چندی پیش این پیشنهاد را به ریاست جمهوری دادیم که به چای یارانه نقدی سبد کالای سلامت‌آفرین از طرف فروشگاه رفاه به مردم ارائه شود که ریاست جمهوری هم با این پیشنهاد ما موافقت کردند و این طرح در حال بررسی قرار گرفته است.

مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه از اختلاس ۸ میلیارد تومانی و فروش ۵ میلیارد تومان بن خرید به ۱۱ شرکت صوری در دولت قبل خبر داد و گفت: در دولت قبل ۱۰۰ نفر به صورت غیرقانونی به استخدام رسمی شرکت رفاه درآمدند که امروز برای این اقدامات غیرقانونی در دولت احمدی‌نژاد پرونده‌های حقوقی تشکیل دادیم و به مراجع قانونی شکایت کردیم.

گلزاده همچنین با اشاره به اختلاس ۱۳ میلیارد تومانی از فروشگاه‌های رفاه در دولت قبل گفت: در سال ۹۲ قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۵ میلیارد تومان از این فروشگاه‌ها خارج شد همچنین در سال ۹۱ هم همچنین مدیران وقت ۸ میلیارد تومان اختلاس کردند.

وی با بیان اینکه امروز تاوان اختلاس‌های دولت گذشته در فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه را پس می‌دهیم گفت: از اولین اقدامات ما در دوره جدید مدیریتی در دولت یازدهم شفاف‌سازی اطلاعات و ارائه اطلاعات شفاف به بورس بوده است.

مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با بیان اینکه به دلیل ضعف سیستم مالی در سال‌های گذشته مبلغ ۵ میلیارد تومان از این سیستم اختلاس شد که با سود آن به ۸ میلیارد تومان رسید، افزود: پرونده‌های حقوقی تشکیل شده و به مراجع قضایی شکایت کردیم تا مبالغ اختلاس شده به سیستم برگردد.

وی همچنین ادامه داد: ۵ میلیارد تومان دیگر که از سیستم خارج شده است بن خرید بوده که به ۱۱ شرکت صوری یک شبه فروخته شد که نیمی از آن را به شرکت برگرداندیم.

گلزاده تاکید کرد: معتقدم این اقدامات از اراده مدیران خارج بوده و عده‌ای در این اقدامات غیرقانونی دخیل بوده‌اند اما از مدیران وقت دولت گذشته بابت این دو پرونده شکایت کرده‌ایم.

وی همچنین با اشاره به سایر مشکلات شرکت رفاه در دولت قبل گفت: از دیگر مشکلاتی که وجود داشته استخدام نورچشمی‌های مدیران بوده که در یک مدت زمانی کوتاه ۱۰۰ نفر در این سیستم استخدام رسمی شده‌اند که فاقد هرگونه صلاحیت و تخصص در این سیستم هستند. حال وقتی می‌خواهیم بحث تعدیل این نیروهایی که به صورت غیرقانونی به استخدام رسمی درآمده‌اند بزنیم با اعتراض‌های شدید مواجه می‌شویم و در رسانه‌ها ما را با عناوین تعدیل نیرو محکوم می‌کنندمنبع: کارون پرس
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان