کد خبر: 299690
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عصر اهواز : با توجه به کاهش یک‌باره بارش‌ها پس از دی‌ماه در اکثر نقاط خوزستان و تبدیل شدن سیستم‌های بارشی به سیستم کم‌فشار با بارش پراکنده، افزایش تدریجی هوای منطقه دور از انتظار نبوده است.

با این وجود حتی در قسمت‌های جنوبی استان گرما باعث روشن شدن کولرها و روی آوردن برخی از شهروندان به‌ وسایل خنک‌کننده شده است.

این افزایش دما در شهرهای شمالی و شرقی خوزستان از جمله ایذه، باغملک، لالی و برخی مناطق برف‌گیر دیگر باعث از بین رفتن مقدار زیادی از برف پائیزی و دی‌ماهی شد.

به خشکی گرائیدن علف‌زارهای برخی از مناطق استان یکی دیگر از ره‌آوردهای بارش کم در این استان است، اما با این وجود و با توجه به تجربیات گذشته این عوامل نمی‌تواند باعث تغییر چهره گردشگری خوزستان برای مسافران نوروزی باشد و خوزستان در همه حالات زیبایی‌های خاص و منحصر به‌فرد خود را دارد.

این موارد در حالی است که سازمان هواشناسی خوزستان برای روزهای پایانی اسفندماه به ویژه پس از روز یک‌شنبه آینده بارش‌های خوب و قابل توجهی را برای استان پیش‌بینی کرده است و باید منتظر ایجاد یک تحول در هوای کنونی و تا حدودی بازگشت هوای زمستانی به استان باشیم.

این بارش رحمت الهی می‌تواند زیبایی‌های بهاری خوزستان را چندین برابر کرده و خاطرات بهاری خوشی را برای گردشگران در هر نقطه‌ای رقم بزند.

 منبع: خبرگزاري فارس
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان