کد خبر: 299672
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۳:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عصر اهواز : همایون قنواتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، عصر چهارشنبه (۱۹ اسفند) در مراسم اختتامیه نمایشگاه مد و لباس اسلامی در دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: برگزاری این نمایشگاه نشان دهنده رشد مطلوبی در حوزه طراحی لباس و تولید کنندگان لباس است.

وی با اشاره به اهمیت مقوله طراحی لباس، بیان کرد:لباس بخشی از هویت ماست که با نشان از پیشینه فرهنگی و تاریخ تمدن این سرزمین ریشه در اعتقادات دینی و ملی ما دارد.

قنواتی، ادامه داد: اتفاق مبارکی که در راستای نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی به وقوع پیوسته این است که برای اولین بار کنار هم قرار گرفتن حلقه های متفاوت که ظرفیت های متعددی در حوزه پوشاک را دارند، شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه حوزه تولید پوشاک صنعت و هنر بسیار قابل توجهی است، اذعان داشت: با توجه به اینکه این حوزه توانایی ایجاد کار و اشتغال با کمترین هزینه دارد، باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان استان و کشور قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، تصریح کرد: ورود لباس هایی که رنگی از هویت و فرهنگ ما در آنها موجود نیست آسیب های جدی به صنعت لباس کشور وارد می کند که با تقویت صنعت تولید داخل می توان از این آسیب جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه در این راستا اتفاقات خوبی در کشور در حال رقم خوردن است، عنوان کرد: مردم باید در این خصوص آموزش ببیند و از صنعتی که سهم مهمی در تولید و اشتغال دارد، حمایت کنند.

قنواتی، با اشاره به برگزاری نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی در اهواز، اظهار کرد: فراخوان این نمایشگاه ۲۷ مهرماه امسال اعلام شد که با استقبال فراوانی روبرو و آثار زیادی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی خاطر نشان کرد: پس از انتشار فراخوان ۶۴۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که تعداد آثار بخش مدارس ۲۵۰ اثر بود ، از این میان بعد از داوری ۱۳۹ اثر انتخاب شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، یاد آور شد: همچنین از ۳۲۰ اثر بخش مانتو اجتماع ۱۲۰ اثر و از بخش مانتو مجلسی از بین ۷۰ اثر، ۴۰ اثر انتخاب و در مجموع ۳۹۹ اثر در نمایشگاه ارائه شد.منبع: عصر اهواز
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان