کد خبر: 299626
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۹

عصر اهواز - رفتن ناگهانی معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز با واکنش های زیادی بین افکار عمومی و به ویژه نخبگان سیاسی و به خصوص اعضای شورای شهر اهواز همراه بوده است.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز ، رفتن ناگهانی عبدالعظیم شمخانی معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز با واکنش های زیادی بین افکار عمومی و به ویژه نخبگان سیاسی و به خصوص اعضای شورای شهر اهواز همراه بوده است.

یک عضو سرشناس شورای اسلامی شهر اهواز با تایید و تاکید این نکته که رفتن معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز به چند دلیل خاص و به ویژه مربوط به انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده است ،گفت: هرچند که عزل یک باره معاون خدمات شهری در یک پروسه زمانی طی شده مثلا سه ماه گذشته بوده است ولی تماس های رجال مسئول دست بالایی استان بی دلیل در این عزل ناگهانی نبوده است.

این عضو ارشد شورای شهر اهواز افزود: ازجمله این دلایل ،عدم کارایی معاون خدمات شهری در طول یک سال گذشته و عدم ارائه راهکارهای لازم برای حل مشکلات رفت و روب و نظافت شهری و به ویژه عدم حل مشکل جمع آوری زباله شهر بوده است.

وی تاکید کرد: البته این نکته هم قابل کتمان نمانده است و تقریبا سیاسیون و نخبگان شهر متوجه شده اند که این چهره مربوطه در حال رایزنی برای شهردار شدن در اهواز بود که این نکته را هم آقای شهردار یعنی آقای موسوی متوجه شده بود.

این نماینده گفت: اما مهمترین نکته ای که نباید از آن مغفول ماند این نکته است که بازی این چهره مسئول در شهرداری اهواز در انتخابات اخیر مجلس برخلاف بازی و خواست مسئولان ارشدتر شهرداری و حتی استانداری بوده است تا جایی که نوع علاقه سازمان خدمات شهری برای کار درجهت موفقیت یک چهره خاص و نزدیک به ایشان با ناخشنودی بعضی از چهره های استانداری استان از جمله بعضی از مشاوران استاندار به ویژه اینکه این مشاوران بیشتر در حوزه مسائل اقتصادی استان به استانداری مشورت می دادند.

عبدالعظیم شمخانی,قائم مقام شهردار اهواز,معاون خدمات شهری,سید خلف موسوی,شهردار اهواز,شمخانی,شهرداری اهواز

این نماینده شورای شهر اهواز افزود: ظاهرا علاقه بعضی از آقایان چه در شهرداری و چه در مناصب بالاتر مثل بعضی از رجال استانداری در آمدن یک لیست خاصتر بود که اتفاقا این لیست مورد حمایت شامل افرادی بود که اتفاقا علیرغم شعارهای داده شده از سوی مسئولان استان که گرایش اصلاح طلبی دارند درجهت منافع اصلاح طلبان نبود.

این نماینده ادامه داد: فشار بعضی از آقایان مشاور در استانداری و یک مجموعه شهری بر آن بود که اتفاقا سه نفر خاص از صندوق ها رای نیاورند و به جای آن سه گزینه خاصتر با یک حمایت ویژه وارد عرصه میدان بهارستان تهران شوند.

وی گفت: بین اعضای مستقل شورای شهر قرار گذاشته ایم که اگر شهرداری اهواز در خصوص این اتفاقات توضیحی ندهد به صورت علنی این توضیحات و بیشتر از این را به افکار عمومی اطلاع رسانی کنیم.

لازم به ذکر است، در همین خصوص و شنیدن نظرات معاون سابق خدمات شهری و قائم مقام فعلی شهرداری اهواز در رابطه با این اخبار و بازتاب ها ، چندین بار با ایشان تماس گرفته شد که متاسفانه خبرنگاران ما نتوانستند تماسی را با وی حاصل کنند تا پاسخ های عبدالعظیم شمخانی نیز منعکس شود.منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان