کد خبر: 299093
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

در حوزه‌های انتخابیه‌ای که شمارش آرای آن‌ها به پایان رسیده است افراد زیر حائز اکثریت آراء شدند:

اهواز، باوی، حمیدیه و کارون: در این حوزه انتخابیه طبق اعلام فرماندار اهواز، پس از اتمام شمارش آرا در نهایت انتخابات اهواز به دور دوم کشیده شده است و همایون یوسفی با کسب ۱۰۷ هزار و ۸۷۴ رای، جواد کاظم نسب الباجی با کسب ۸۸ هزار و ۷۷۷ رای، شکرخدا موسوی با کسب ۸۲ هزار و ۲۰۰ رای، سیدشریف حسینی با کسب ۷۱ هزار و ۹۱۹ رای، شبیب جویجری با کسب ۶۸ هزار و ۸۸۱ رای و علی ساری با کسب ۶۶ هزار و ۹۵۴ رای به دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافته‌اند.

خرمشهر: در این حوزه عبدالله سامری از مجموع ۶۰ هزار و ۵۴۱ رای ماخوذه صحیح ۱۹ هزار ۳۱۸ رای کسب و حائز اکثریت آراء شد.

دشت‌آزادگان و هویزه و بستان: قاسم ساعدی با ۲۰ هزار و ۶۴۳ رأی به عنوان نفر اول حدود ۲۷ درصد آرا را به خود اختصاص داده و به مجلس راه یافت.

شادگان: شیخ مجید ناصری‌نژاد با ۳۵ هزار و ۶۹۸ رأی به عنوان نفر اول حدود ۴۸ درصد آراء را به خود اختصاص داد و راهی بهارستان شد.

شوش: سید راضی نوری با کسب ۳۷ هزار و ۷۶۴ رای، به عنوان نماینده منتخب مردم در شهرستان شوش انتخاب شد.

دزفول: در این حوزه عباس پاپی‌زاده با کسب بیش از ۹۰ هزار رای حائز اکثریت آراء شد و به عنوان نماینده دزفول به مجلس راه یافت.

فرج‌الله خبیر، رییس ستاد انتخابات خوزستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: بر اساس آخرین نتایج شمارش آرا انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه اهواز و باوی، ایذه و باغملک، رامهرمز و رامشیر، بهبهان و آغاجاری، ماهشهر و امیدیه و هندیجان، مسجدسلیمان و لالی و اندیکا و هفتکل و احتمالا حوزه انتخابیه آبادان به دور دوم کشیده می‌شود.

شوشتر و گتوند: سهراب گیلانی با کسب ۳۶ هزار و ۹۴۹ رأی از مجموع ۱۳۱ هزار و ۴۶۷ رأی مأخوذه در حوزه شهرستان شوشتر و گتوند، در مرحله اول به طور قاطع به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

ایذه و باغملک: سیدهادی طباطبایی با کسب ۲۵ هزار و ۳۱۴ رای و هدایت‌الله خادمی با کسب ۲۳ هزار و ۵۹۹ رای به ترتیب حائز بیشترین آرا شدند و رقابت در دور دوم بین آن‌ها برگزار خواهد شد.

رامهرمز و رامشیر: اقبال محمدیان ۲۵ هزار و ۴۵۵ رأی را به خود اختصاص داده و به عنوان نماینده حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر راهی بهارستان شده است.

آبادان: در این حوزه انتخابیه نیز پس از شمارش آرا آقایان عامر کعبی با کسب ۲۷ هزار و ۷۲۶ رای و جلیل مختار با کسب ۲۵ هزار و ۴۱۲ رای به مجلس راه یافتند و همچنین آقایان غلامرضا شرفی با کسب ۲۳ هزار و ۴۱۸ رای و سیدمحمد مولوی با کسب ۱۶ هزار و ۱۲۶ رای در دور دوم انتخابات برای تکیه دادن به صندلی سبز بهارستان با هم رقابت می‌کنند.

مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا: از این حوزه انتخابیه پس از اتمام شمارش آرا در نهایت از مجموع ۱۰۶ هزار و ۶۳۶ رای ماخوذه، علی‌عسگر ظاهری بهروند با ۲۵ هزار و ۴۶۶ رای و علیرضا ورناصری قندعلی با ۲۳ هزار و ۳۶۷ رای به مرحله دوم انتخابات راه پیدا کردند.منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان