کد خبر: 298971
تاریخ انتشار: جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز – غلام علیدادی جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: انتخابات دشمنان را مایوس کرد و مردم با حضوری پر شور حماسه ای ملی و دینی و نمادی از همبستگی و همدلی خلق کردند.
وی افزود: هر گاه مردم در صحنه حاضر شده اند توانسته اند دشمن را مایوس کنند و طمع دشمن را از بین ببرند.
علیدادی حضور در انتخابات تایید نظام است و این حماسه در راستای منویات رهبری و امام راحل (ره) و خون شهداست که نشانه ای از اتحاد اقوام به شمار می رود.
فرماندار کارون همچنین با اشاره به استقبال چشمگیر مردم شهرستان این شهرستان از مشارکت در انتخابات افزود: در این شهرستان 82 شعبه اخذ رای مستقر است که 15 شعبه سیار و 67 شعبه ثابت و 38شعبه از این تعداد شهری هستند.
وی با اشاره به اینکه آخرین سرشماری در سال 90 و پیش از منفک شدن شهرستان کارون از اهواز انجام شده است اظهار کرد: آماری از تعداد واجدین شرایط رای دادن در این شهرستان در دست نیست.
وی در ادامه خبر خرید و فروش رای در این شهرستان را از سوی نامزدها تکذیب کرد و گفت: در هیچیک از شعب اخذ رای در این شهرستان هیچ اتفاق نیفتاده و اوضاع تحت کنترل است.
بر اساس این گزارش، شهرستان کارون در جنوب اهواز قرار دارد. این شهرستان یکی از حوزه های فرعی حوزه انتخابیه اهواز است که در سال 91 از اهواز منفک شده و به شهرستان تبدیل شده است.
حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون سه نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
خوزستان دارای 18 کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و 14 حوزه اصلی و 13 حوزه فرعی دارد.
در حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون 185 نفر نامزد شده بودند که شورای نگهبان 100 نفر را تایید کرد و با احتساب انصرافی ها آمار نامزدها در این دوره به 87 نفر رسید.مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان