کد خبر: 298967
تاریخ انتشار: جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عبدالحسن مقتدایی در گفت‌وگو با ایسنا در حاشیه عیادت از خبرنگار خبرگزاری مهر استان، اظهار کرد: آمار شرکت مردم در انتخابات با گذشت زمان رو به افزایش است و با توجه به مراجعات فراوان مردم به حوزه‌های انتخاباتی شاهد درخواست تمدید انتخابات بوده‌ایم که تاکنون نیز با آن موافقت شده است.

وی افزود: تاکنون استقبال خوبی از سوی مردم در انتخابات استان انجام گرفته و قطعا عده‌ای نیز حضور خود را به ساعت‌های پایانی رای‌گیری موکول می‌کنند؛ تا این لحظه در تمام شعب رای‌گیری انتخابات تمدید شده و بدون شک رای‌گیری در برخی از شعب استان باز هم باید تمدید شود.

مقتدایی تصریح کرد: در خصوص امنیت صندوق‌ها با توجه به تدابیر و تمهیدات انجام شده مشکلی نیست؛ همچنین در بحث صیانت از آرای مردم در شمارش آرا با توجه به حضور هیات‌های اجرایی و نظارتی و هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

استاندار خوزستان بیان‌کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار شد به محض اتمام رای‌گیری در برخی صندوق‌ها، کار شمارش آن‌ها آغاز شود و پس از آن نوبت به صندوق‌های پرحجم و پرتعداد برسد تا با دقت کامل شمارش آن‌ها نیز انجام بگیرد و پس از امضای هیات‌های اجرایی و نظارت شاهد آن باشیم که در پایان، ۱۸ نماینده مجلس شورای اسلامی و شش نماینده خبرگان رهبری راهی هر دو مجلس شوند.

وی ادامه داد: با توجه به تراکم و پراکندگی آرای که در استان وجود دارد، این امکان است که انتخابات مجلس شورای اسلامی به مرحله دوم راه پیدا کند زیرا توزیع آرا کاملا مرز بندی نشده که بخشی از آن به دلیل گرایشات محله‌ای و منطقه‌ای است.

مقتدایی خاطرنشان کرد: در مناطقی که نگاه و گرایشات محله‌ای حاکم است و نگاه سیاسی در میان مردم وجود ندارد، تعدد کاندیدا باعث می‌شود که توزیع آرا به خوبی انجام نگیرد و کشیده شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی به مرحله دوم قابل پیش‌بینی است. در خصوص انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز به دلیل تعداد کم کاندیداها، احتمال کشیده شدن این انتخابات به مرحله دوم بسیار ضعیف است.

گفتنی است، استاندار خوزستان امروز جهت عیادت از خانم کریمی، خبرنگار خبرگزاری مهر خوزستان که به دلیل بیماری بستری بود در بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز حضور یافت.مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان