کد خبر: 298951
تاریخ انتشار: جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز ، جواد دغلاوی گفت : این میزان حضور مردم در انتخابات تاکنون کم سابقه و مشارکت مردم بیش از گذشته بوده است.
وی همچنین درباره تخلفات انتخاباتی در این شهرستان گفت: تخلفات قابل پیگیری در روز رای گیری در این شهرستان اتفاق نیفتاده و خرید و فروش رای توسط نامزدها مشاهده نشده است.
وی با بیان اینکه حضور گسترده مردم مانع تخلف مشهود در این شهرستان بوده، اظهار کرد: عواملی قصد دخالت در یک شعبه رای گیری را داشتند اما ماموران بازرسی اجازه این کار را ندادند.
وی تعداد صندوق اخذ رای در این شهرستان را 46 صندوق عنوان کرد و افزود: از این تعداد 29 صندوق ثابت و 27 مورد سیار و 15شعبه از آنها در نقاط شهری مستقر هستند.
دغلاوی اضافه کرد: یک هزار و 250 نفر در این شهرستان به عنوان عوامل اجرایی اعم از انتظامی، امنیتی، بازرس و خدمات در اجرای این انتخابات همکاری دارند.
وی اظهار کرد: 32 هزار نفر در این شهرستان واجد شرایط رای دادن هستند.
به گفته وی، انتخابات همزمان با سراسر کشور در این شهرستان از ساعت هشت صبح جمعه آغاز شده و تمام صندوق های ثابت و سیار به اینترنت متصل هستند و مشکلی از این بابت وجود ندارد.
بر اساس این گزارش، یکی از مسئولان ستاد انتخابات خوزستان از قطع شدن اینترنت در برخی از شعب رای گیری خبر داده بود.
شهرستان حمیدیه در غرب خوزستان است. این شهرستان در سال 1391 از شهرستان اهواز منفک شده و یکی از حوزه های فرعی حوزه انتخابیه اهواز است.
حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون سه نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
خوزستان دارای 18 کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و 14 حوزه اصلی و 13 حوزه فرعی دارد.
در حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون 185 نفر نامزد شده بودند که 100 نفر تایید و با احتساب انصرافی ها آمار نامزدها در این دوره به 87 نفر رسید.

 

ایرنامطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان