کد خبر: 298948
تاریخ انتشار: جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

آیت‌الله محمد‌حسین احمدی شاهرودی پس از انداختن رأی خود در صندوق حوزه مسجد جوادالائمه اهواز، در گفت‌و‌گو با ایسنا ، حضور مردم را بسیار گسترده، پرشور و بانشاط خواند و با ابراز امیدواری از این‌که این حضور پرشور همراه با شعور هم باشد، اظهار کرد: مردم باید ضمن حضور گسترده و پرشور در انتخاب اصلح نیز دقت لازم را به عمل آوردند تا هدف آنها از شرکت در انتخابات که همان اعلام خواسته ها ، مطالبات و گرایش آنها است، محقق شود.

وی هر رأی مردم را یک سیلی محکم به استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، انگلیس و اسرائیل دانست و تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات زیباترین همایش خودجوش مردمی در تأیید نظام و عینیت‌بخشی به جمهوریت نظام است.

نماینده مردم خوزستان در دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری در خصوص اولویت‌های مجالس پنجم خبرگان رهبری و دهم شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین وظیفه مجلس خبرگان رهبری به فرموده رهبر معظم انقلاب تصمیم‌گیری در روز مبادا در رابطه با انتخاب رهبری است که اگر نظام با خلاء یا فقدان رهبری مواجه شود، بتوانند فردی واجدالشرایط را به‌عنوان رهبر معرفی کنند.

احمدی شاهرودی افزود: همچنین در بُعد نظارت و رهبری وظیفه مجلس خبرگان این است که شرایط رهبری را رصد و اگر رهبری را فاقد شرایط تشخیص دادند، شخص دیگری از مجتهدین جامع‌الشرایط را به‌عنوان رهبری به مردم معرفی کنند. انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا دو وظیفه اساسی و مردمی آن تصویب قوانین و قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین به صلاح مردم است.

وی در خصوص پیش‌بینی خود از مشارکت مردم در این دوره از انتخابات، اظهار داشت: بحمدالله مردم در همه دوره‌‌ها مشارکت خوب و گسترده‌ای در انتخابات دارند و با شرکت در انتخابات در واقع تجدید‌عهد و بیعت خود را با نظام، انقلاب و رهبری اعلام می‌کنند.

کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری افزود: در این دوره نیز با توجه به این‌که دشمنان پس از به نتیجه رسیدن برجام توسط دولت از تضعیف نظام به بهانه برنامه هسته‌ای مأیوس شده‌اند، در صدد هستند که با ترغیب مردم به عدم مشارکت اهداف خود را محقق کنند اما مردم در این دوره نیز با شرکت در انتخابات تأیید قاطع خود را از برنامه‌های دولت اعلام خواهند کرد.

احمدی شاهرودی تصریح کرد: از کسانی که تاکنون موفق به شرکت در انتخابات نشده‌اند، دعوت می‌کنم که حتمأ در ساعات باقی‌مانده در انتخابات شرکت کنند زیرا در حقیقت انتخابات تعیین سرنوشت و آینده کشور است و مردم باید از طریق آن سرنوشت خود را رقم بزنند و خواسته‌های خود را دنبال کنند.مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان