کد خبر: 298918
تاریخ انتشار: جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عصر اهواز – دبیر ستاد انتخابات خوزستان گفت: آخرین آمار نامزدهای انتخابات مجلس در خوزستان 274 تن است.

به گزارش عصر اهواز ، پیمان جهانگیری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تا ساعت 12 امروز (6 اسفند) ، 116 کاندیدا در استان انصراف خود را اعلام کردند که از این تعداد 93 تن پس از اعلام نظر نهایی شورای نگهبان در خصوص تایید صلاحیت‌ها بود.

 

وی افزود: پس از اعلام انصرافی‌ها، آمار تمام کاندیداها در خوزستان به 274 نفر رسیده است.

 

دبیر ستاد انتخابات خوزستان در خصوص تعداد کاندیداهای اهواز تصریح کرد: در حوزه انتخابیه اهواز نیز آمار کاندیداهای انصرافی به 25 رسید و بنابراین تا این لحظه 83 نامزد برای 3 کرسی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی رقابت می‌کنند.

 

جهانگیری عنوان کرد: طبق آخرین آمار اعلام شده از وزارت کشور، تعداد رای اولی‌های خوزستان 216 هزار و 752 نفر است که 107 هزار و 872 پسر و باقی دختر هستند: واجدین شرایط شرکت در انتخابات در استان نیز 3 میلیون و 447 هزار نفر است.

 

وی با بیان این‌که ممکن است به تعداد انصرافی‌ها افزوده شود، عنوان کرد: احتمال این وجود دارد که تا پایان امروز تعدادی از کاندیداها انصراف خود را اعلام کنند.

 

دبیر ستاد انتخابات خوزستان در خصوص شایعات منتشر شده مبنی بر تایید صلاحیت‌ها، گفت: این شایعات صحت ندارد و تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور اعلام می‌شود و وزارت کشور از طریق سامانه سریعا به فرمانداری‌ها اعلام می‌کند؛ این‌که گفته می‌شود صلاحیت فردی با نامه به فرمانداری ابلاغ شده صحت ندارد و در 24 ساعت اخیر هیچ تایید صلاحیت جدیدی اعلام نشده است.مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان