کد خبر: 298714
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، حجت الاسلام محمد باقر فرزانه در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: در انتخابات پیش رو باید افرادی را انتخاب و روانه مجلس کرد که بتوانند نقش خود را به درستی ایفا کنند.

وی با اشاره به اهمیت مجلس افزود: مجلس تامین کننده منافع عمومی است و به تعبیر مقام معظم رهبری ریل گذار حرکت مسئولان اجرایی بر عهده مجلس است.

امام جمعه موقت مشهد  با بیان این موضوع که مجلس پیشانی نظام است، ادامه داد: باید افرادی را انتخاب کرد و به مجلس فرستاد که رسانه‌های جمعی دنیا وقتی آن را به تصویر می‌کشند، بر پیشانی آن مرگ بر آمریکا قابل مشاهده باشد.

وی با بر شمردن وظایف و نقش های نامزدهای انتخاباتی گفت: نخستین اصل ولایت مداری و تدین و وابستگی به معارف اهل بیت و فقاهت است.

وی اصل دوم و شرط لازم برای انتخاب نماینده اصلح را استکبارستیزی عنوان کرد: این موضوع یکی از اصول مهم و پایه گذاری شده توسط امام راحل و از اصول انقلاب اسلامی است و لذا باید به آن توجه داشت.

امام جمعه موقت مشهد دفاع از مظلومان را اصل سوم و شرط لازم برای یک نماینده اصلح دانست و افزود: آزادی فلسطین و حمایت از محرومان در این راستا بسیار حائز اهمیت است.

وی با تاکید بر این موضوع که نماینده مردم باید از تزویر و اشرافی گری به دور و پاک و منزه باشد، ادامه داد: مجلس سد محکمی در برابر دشمن است و لذا باید نمایندگان از هر حیث افرادی هوشیار باشند تا اجازه هیچ نفوذی را به دشمن ندهند.

امام جمعه موقت مشهد ادامه داد: مجلس خانه ملت است و خانه یک فرد و یا یک حزب نیست.

وی با اشاره به جایگاه مقام معظم رهبری به عنوان برترین نقش و امامت نظام بیان کرد: آنچه اسلامیت نظام را حفظ می‌کند و سیاست‌های اصولی را اعلام می‌کند جایگاه رهبری است و لذا مجلس خبرگانی که این رهبری را در شرایط خاصی انتخاب می‌کند نیز باید دارای جایگاه خاصی باشد.

 وی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی یک مجموعه از اجزای ریز و درشت است که هر کدام از این اجزا جایگاه و اهمیت خودش را دارد و به مقدار نقشی که در تحقق اهداف ایفا می‌کند حائز اهمیت است، برترین نقش را در این نظام رهبری و امامت نظام دارد.

فرزانه افزود: مجلس شورای اسلامی تجلی گاه عزت ملی است و لذا این عزت با افرادی که ما در هفتم اسفند ماه انتخاب می کنیم متجلی خواهد شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان