کد خبر: 298706
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از صدا و سیما، حسین امیرعبداللهیان در خصوص ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه گفت: راه حل بحران سوریه که امنیت منطقه را متأثر کرده، صرفاً سیاسی است.

وی با انتقاد شدید از برخی کشورهایی که در میز مذاکرات گروه بین المللی حمایت از سوریه حضور دارند اما در عمل رویکرد نادرست نظامی را پیگیری می کنند افزود: بدون تردید تکرار موضوع منطقه پرواز ممنوع کمکی به امنیت و ثبات منطقه نمی کند.

امیرعبداللهیان گفت: برای تحقق راه حل سیاسی در سوریه کنترل مرزهای همسایگان این کشور و اجازه ندادن و تسهیل نکردن تردد تروریست ها ضروری است.

معاون وزیر امور خارجه افزود: ما از ارسال کمک های انسان دوستانه و ایجاد آتش بس در همه مناطق سوریه به جز مناطقی که تروریست ها حضور دارند حمایت می کنیم و ازسرگیری گفتگوهای نمایندگان حکومت سوریه با معارضان معتقد به راهکار سیاسی در چارچوب تلاش های سازمان ملل متحد را ضروری می دانیم.

امیرعبداللهیان هشدار داد: اگر خطای استفاده ابزاری از تروریسم در منطقه به ویژه در سوریه ، یمن و عراق فوری متوقف نشود، امنیت و ثبات منطقه را بیش از پیش متأثر خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به ادامه حملات علیه یمن افزود: حمله کشوری عربی به کشور عربی دیگر و حمله کشوری اسلامی به مردمی بی دفاع در کشور اسلامی دارای تاریخ ، تمدن و فرهنگ اسلامی ادامه رویکرد خطای دیگری در منطقه است.

معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: باید اجازه داد که با تمرکز بر راه حل سیاسی و توجه به ضرورت توقف فاجعه انسانی در یمن، آینده سیاسی این کشور به دست مردم و با مشارکت همه گروه‌های یمنی از طریق تکمیل روند سیاسی با روش های شناخته شده دموکراتیک محقق شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان