کد خبر: 298644
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت: در عرصه انتخابات نشانه‌ها و علامت‌ها برای انتخاب اصلح وجود دارد و مقام معظم رهبری نیز درباره لیست‌های انتخاباتی تأکیداتی داشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با تأکید بر توجه به عملکرد در عرصه انتخابات، تصریح کرد: انگلستان گفته است که به کدام خبره رأی بدهید و به کدام رأی ندهید که در برابر این خط‌‌دهی باید هوشمندانه عمل کرد چراکه در عرصه انتخابات ملاک‌های بیان شده از سوی امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری وجود دارد.

آیت‌الله علما با اشاره به برگزاری 37 انتخابات در طول سال‌های انقلاب اسلامی، گفت: دشمن به‌دنبال زیرسؤال بردن عملکرد شورای نگهبان و القای عملکرد غیرقانونی است تا منتخبان ملت و عملکرد مجالس را زیرسؤال ببرد؛ کسانی که در داخل به‌دنبال حرف دشمن می‌روند، برای مات‌کردن نتیجه انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند.

خطیب جمعه کرمانشاه شورای نگهبان را یکی از مراکز اساسی نظام اسلامی دانست که آمریکا به‌شدت با آن مخالف است و خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی آمریکا با ولایت فقیه، سپاه پاسداران، شورای نگهبان و سایر مراکز حساس که در برابر وی قرار داشتند، مخالفت کرده است.

آیت‌الله علما با تأکید بر انتخاب با دقت و نهایت وسواس در انتخابات مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در این انتخابات باید ملاک‌هایی را که امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری فرموده‌اند مدنظر قرار داد و با بصیرت و آگاهی و خلاف میل دشمن عمل کرد.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی از منظر تعیین ناظران بر اجرای قوانین اهمیت دارد، اضافه کرد: در این عرصه کسانی را انتخاب کنیم که دلباخته آمریکا نباشند زیرا نماینده مرعوب و دلباخته آمریکا کشور را بدبخت می‌کند و کشور به نماینده فانی در انقلاب و اسلام و آماده جانفشانی نیاز دارد.

آیت‌الله علما با تصریح بر اخلاق‌مداری در عرصه انتخابات، عنوان کرد: در این عرصه با شخصیت کسی بازی نکنیم زیرا خدا، رسول اسلام(ص) و مردم راضی نیستند و در تبلیغات انتخابات اخلاق، اسلام و تقوا محور فعالیت‌ها باشد زیرا بی‌تقوایی در هیچ‌جا کشش ندارد.

خطیب جمعه کرمانشاه با یادآوری وظیفه نمایندگان مجلس برای قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قوانین، گفت: کاندیداهای انتخاباتی از بیان وعده‌های غیرعملی و خارج از وظیفه نمایندگی خودداری کنند و توجه آن‌ها به موضوعات پیشرفت استان از جمله در بحث اقتصاد مقاومتی در موضوعات کلان کشور باشد.

آیت‌الله علما با ابراز اینکه برنامه اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری دوساله شده است، افزود: نمایندگان ناظر بر کشور در دو سال گذشته برای اجرای این برنامه در کشور و شکوفایی استعدادهای استان‌ها چه‌کاری انجام داده‌اند؟

امام جمعه کرمانشاه با توجه به اینکه یکی از اهداف برجام گشایش در سرمایه‌گذاری خارجی در کشور بود، افزود: یکی از مسئولان آمریکایی گفته که مانع سرمایه‌گذاری دنیا در ایران می‌شویم که این موضوع ذات آمریکا و این اصل را که استکبار جهانی قابل اعتماد نیست، بیش از پیش مشخص می‌کند.

انتهای پیام/*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان