کد خبر: 298602
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه آبادان افزود: حضور پرشور مردم در انتخابات هفتم اسفندماه تمرین بصیرت ملت ایران است تا همه بدانند این مردم همیشه با بصیرت خود در همه صحنه ها حاضر است.
وی اظهار داشت: حضور پرشور مردم در انتخابات و مناسبت های مختلف باعث افزایش اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.
خطیب جمعه آبادان گفت: مردم ابتدا باید حق را تشخیص دهند و پس از آن نامزدها را محک بزنند و بهترین انتخاب را داشته باشند.
حجت الاسلام ابراهیمی پور تصریح کرد: مردم در انتخابات شرکت کنند و فردی را راهی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی کنند که از هر لحاظ پاک باشد و بتواند پرچم این انقلاب را به دست صاحب اصلی اش برساند.
وی با اشاره به نقش مهم شورای نگهبان در نظام جمهوری اسلامی گفت:در انتخابات مجلس خبرگان این شاخص را که چه کسی در تمام دوران انقلاب در مسیر ولایت حرکت کرده و یک گام در پایداری از اسلام عقب نگذاشته است در نظر داشت.
خطیب جمعه آبادان با اشاره به اینکه آمریکایی ها از اول انقلاب به دنبال تخریب شورای نگهبان بودند تصریح کرد: این شورا چشم بینای نظام جمهوری اسلامی است که می تواند خطر نفوذ را بکاهد و از تصویب قوانین ضد اسلامی در ایران جلوگیری کند.
حجت الاسلام ابراهیمی پور با بیان این مطلب که مجلس ریل گذار حرکت دولت است افزود: اگر جمعی به دنبال رفاه مردم و عدالت، گشایش اقتصادی، پیشرفت علم و فناوری هستند باید ریل گذاری مجلس به سمت این اهداف باشد.
وی با اشاره به اینکه صندوق آرا در جمهوری اسلامی نشانه تولید و چرخش نخبگان است، گفت: صندوق رای جایی است که دیدگاه ها و نظرات مختلف از طریق آن بازتاب پیدا می کند و در قالب صندوق های مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری تجمیع می شود و مشارکت در انتخابات نشانه قدرت نظام جمهوری اسلامی است.
خطیب جمعه آبادان اظهار داشت: مشارکت گسترده مردم در انتخابات پشتوانه ای محکم برای جمهوریت و مردم سالاری نظام است.
وی در پایان گفت: نامزدهای انتخابات برای رسیدن به کرسی مجلس شورای اسلامی نباید ارزش های اسلامی را تخریب کنند بلکه در کارهای تبلیغی اصول و ارزش های اسلامی را مد نظر داشته باشند.

ایرنابرچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان