کد خبر: 298572
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی وفرهنگی، فخرالله قصابی با حضور در غرفه کاروانسرای مرنجاب در سالن صندوق واقع در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته گفت: کمیته ساماندهی بین صندوق احیا و شرکت تعاونی دهیاری های آران و بیدگل را تشکیل داده ایم کار این کمیته تصمیم گیری درباره مرمت، بهره برداری، نوع اقدامات و برنامه های آینده، برگزاری تورهای گردشگری در ایام نوروز و… است.

قصابی با بیان اینکه امسال در مزایده صندوق شرکت کرده و آبان ماه توانستیم این مجموعه را در اختیار بگیریم گفت: شرکت تعاونی دهیاری‌های شهرستان آران و بیدگل در مزایده شرکت کرد و برنده شد. این شرکت چکیده ای از دهیاری هایی است که زیر نظر سازمان شهرداری ها و اتحادیه های اصفهان فعالیت می کند.

وی ادامه داد: این کاروانسرا در اختیار حوزه شهرستان بود و صندوق احیا در نظر داشت تا تکلیف آن را مشخص کند به همین دلیل آگهی مزایده آن را اعلام کرد و ما نیز از آنجا که در شهرستان فعال بودیم توانستیم برنده این مزایده شویم.

وی گفت: ماهانه ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اجاره به صندوق پرداخت می کنیم و یک میلیارد تومان نیز هزینه مرمت کاروانسراست. این کاروانسرا به مدت ۱۲ سال به این شرکت واگذار شده است.

قصابی بیان کرد: در کاروانسرای مرنجاب ۳۰ اتاق داریم که هر شب تکمیل است و برای اقامت ۷ نفر در یک اتاق ۱۰۰ هزار تومان بدون هزینه صبحانه در نظر گرفته ایم.

قصابی افزود: ممنوعیت ورود تورهای گردشگری به کویر مرنجاب ۷۰ درصد روی میزان اشغال اتاق های ما تاثیر داشت و حتی روزهایی می شد که ما هیچ گردشگری نداشتیم. اما الان تعاملی بین مسئولان استان و شهرستان ایجاد شده است و گردشگران بیشتر به کویر می آیند.

 

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان