کد خبر: 298544
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، مهدی صفاری نیا در نشست جایزه مصطفی (ص) اظهار داشت: جایزه مصطفی نگاهی جهانی در حوزه پیشرفت علمی و فناوری دارد و مختص به هیچ کشوری نیست.

رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به پیگیری طرح نذر علمی و وقف علمی در صندوق موقوفات و سرمایه­ گذاری جایزه مصطفی(ص) عنوان کرد: نشان خادم المصطفی(ص) به واقفین این صندوق اعطا می شود.

به گفته وی، به زودی نشان خادم المصطفی در ۹۰ کشور دنیا ثبت می­ شود تا به نشانی جهانی تبدیل شود.

از سوی دیگر، سعید سهراب پور، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: زحمات زیادی برای شکل­ گیری و برگزاری جایزه مصطفی(ص) انجام شده است و نخستین دوره برگزاری آن با اعطای این جایزه به دو دانشمند شایسته در جهان اسلام به نام های پروفسور یاغی و پروفسور یینگ برگزار شد.

سهراب پور افزود: جایزه مصطفی(ص) به شیوه مرسوم دنیا از دانشمندان برجسته تقدیر کرده و با گسترش روابط علمی بین ­المللی، کمک شایانی به تقویت علمی جهان اسلامی می کند.

به گزارش مهر، بیش از ۱۵۰ نفر از نخبگان و فرهیختگان کشور ضمن حضور در نشست جایزه مصطفی(ص)، با این جایزه بزرگ علمی و فناوری جهان اسلام آشنا شدند. این نشست برای آشنایی برندگان جوایز علامه طباطبایی، خوارزمی، رازی، فارابی، آوینی و برندگان المپیادهای جهانی و دانشجویان برتر کشور با جایزه مصطفی(ص) و نخبگان و فرهیختگان کشور با هدف مشارکت و همیاری واقفین و خیرین برگزار شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان