کد خبر: 298535
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از «بی بی سی»، اداره بازرسی آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در گزارش ۱۸ صفحه‌ای خود اعلام کرد که پنتاگون کوچک علاوه بر عدم مقاومت در برابر زلزله، مشکلات فنی دیگری نیز دارد.

در گزارش سیگار همچنین بر مشکلاتی مانند تخلیه نامناسب آب باران و برخی مشکلات داخلی تاکید شده است.

ساختمان وزارت دفاع افغانستان موسوم به پنتاگون کوچک در پنج طبقه حدود دو ماه قبل پس از پنج سال در این کشور گشایش یافت. این ساختمان به هزینه ۱۵۵ میلیون دلاری آمریکا از محل کمکهای این کشور به افغانستان ساخته شده است.

اداره بازرسی  آمریکا برای بازسازی افغانستان اعلام کرد که ساخت این ساختمان سه برابر برآورد اولیه برای آمریکا هزینه داشته است.

بر اساس گزارش اداره بازرسی آمریکا برای افغانستان، ساخت پنتاگون کوچک بر اساس برآوردهای اولیه ۴۸.۷ میلیون دلار بوده است که و ساخت ۱۸ ماهه آن پنج سال طول کشیده است.

نقشه ترکیبی این ساختمان ۳۸ هزار و ۵۰۰ متری از میان نقشه‌هایی انتخاب شد که بین دانشجویان رشته مهندسی افغانستان به رقابت گذشته شده بود.

ساختمان پنج طبقه جدید وزارت دفاع افغانستان ظرفیت فعالیت ۲۵۰۰ مامور از ریاست‌های اداری، عملیاتی و آموزشی را دارد.

گنبد این ساختمان ۳۳.۶ متر ارتفاع داشته و دارای سه سالن غذاخوری است که ظرفیت یک هزار نفر را دارد و سالن کنفرانس آن گنجایش بیش از ۹۳۶ نفر را داراست.

ساختمان جدید وزارت دفاع افغانستان دارای محل ورزشی، کلینک‌ها، دادگاه‌های نظامی بوده که در مجموع ۱۱۰۴ در و ۳۴۸ پنجره دارد.

وسایل و تجهیزات کامپیوتری ساختمان جدید وزارت دفاع افغانستان ۳. ۳۳ میلیون دلارهزینه در بر داشته است که تنها برای فناوری‌های نوین این ساختمان حدود ۱۲ میلیون دلار هزینه صرف شده است.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان