کد خبر: 298418
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۱:۵۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز ، این دوره از مسابقات صبح امروز با حضور ۱۸ تیم از فلسطین ، بحرین ، قطر ، عمان ، عربستان ،  عراق ، لبنان ، ایران ، ازبکستان ، قزاقستان و امارات در شارجه آغاز شد. کشورمان در بخش مردان با تیم شهرداری ورامین و در بخش بانوان با دو تیم کوروش و لوازم خانگی کن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است که حاصل نلاشها آنها دو طلا ، یک نقره و یک برنز در روز نخست بود.

علی پاکدین تکواندوکار تیم شهرداری ورامین در وزن ۸۰- کیلوگرم دور نخست ۱۸ بر یک «جبیر العلی» از النصر امارات را شکست داد و در ادامه «محمود عبدالرحیم» از قطر را ۶بر۳ از پیش رو برداشت و راهی دیدار نهایی شد. وی برای کسب مدال طلا به مصاف «رشید التوبی» از عمان رفت و در حالیکه با نتیجه ۸ بر صفر پیش بود، حریف عمانی ۱۰ اخظاره شد تا نماینده کشورمان موفق به کسب مدال شود. 

در بخش مردان مهدی دیگر تکواندوکار تیم شهرداری ورامین در وزن ۵۴- کیلوگرم دور نخست استراحت داشت و سپس به دلیل غیبت نماینده اماران و برتری ۱۷ بر صفر مقابل «مهند عبدالغنی» از باشگاه ابها عربستان راهی دیدار پایانی شد و در این مرحله ۴ بر ۳ نتیجه را به «گالیمزان سریکبای» از قزاقستان واگذار کرد و به نشان نقره دست يافت. 

در بخش بانوان هم برای تیم لوزام خانگی کن ندرخانلو و آقابگلو دو مدال طلا و برنز کسب کردند. بهاره ندرخانلو در فینال پیکارهای وزن ۵۳- کیلوگرم رو در روی «فاریزا الدنگروا» از قزاقستان قرار گرفت و پس از تساوی صفر-صفر در راند طلایی برنده شد و مدال طلای وزن سوم را به گردن آویخت.همچنین  آفابگلو برای کسب مدال برنز پس از برتری برابر «مهرا الکربی» از العین امارات مقابل «زانسایا ابی بولا» از قزاقستان بازنده شد و برنز گرفت. 

فردا جمعه در روز دوم این رقابتها  تكواندوكاران ۳ وزن ۶۳-، ۷۴- و ۸۷- كيلوگرم مردان و ۳ وزن ۵۷-، ۶۲- و ۷۳- كيلوگرم زنان رقابتهای خود را برگزار می کنند که ابوالفضل یعقوبی، سیداحمد خسروفر و جلال خدامی برای تیم شهرداری ورامین رقابت می کنند و فاطمه اموری، فاطمه روحانی و فاطمه مصطفایی برای تیم لوازم خانگی کن، سعیده وکیلی، مهسا جدی و شکرانه ایزدی برای تیم کوروش مبارزه خواهند کرد.

تیم بانوان کوراش که شب گذشته موفق با اخذ روادید شده بود امروز ساعاتی قبل از مراسم وزنکشی به محل برگزاری رسید و سه نماینده این تیم وزنکشی کرده و فردا به دیدار رقبای خود می روند. 

تیم هایی از قطر ، امارات و قزاقستان با در اختیار گرفتن تکواندوکاران خوبی از کشورهای دیگر باعث بالارفتن سطح فنی این دوره از رقابتها شده اند. برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان