کد خبر: 298409
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۱:۵۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، سید احمد حسنی فر پیش از ظهر امروز پنج شنبه در نشت تخصصی با استاندار بصره در سالن جلسات اتاق بازگانی، صنایع معادن و کشاورزی خرمشهربا اشاره به وجود اشتراک بسیار میان خرمشهر و بصره اظهار کرد: زمینه واردات در مرز شلمچه فراهم است پس چرا نباید این مبادلات تجاری از طریق این مرز صورت گیرد.

وی بیان کرد: در مرز شلمچه مشکلات بسیاری وجود دارد و اقلیم کردستان تنها استفاده کننده از این مشکلات است و دولت مرکزی یا محلی منفعتی از این مشکلات کسب نمی کنند.

رئیس اتاق بازگانی صنایع معادن و کشاورزی خرمشهر با اشاره به انعقاد توافقنامه هایی میان اتاق بازرگانی و استانداری بصره در سال جاری اظهار کرد: در سال جاری توافقنامه ای با بصره منعقد شد که در آن زمان مایه امیدواری و خوشحالی بسیاری شد و بسیاری نیز از این توافقنامه مطلع شدند اما در کمال تاسف این توافقنامه در حد نگارش باقی مانده و اجرایی نشد.

حسنی فر با بیان اینکه حجم کار تجاری در مرز بین الملی شلمچه کاهش بسیاری داشته است، عملی شدن هر چه سریعتر مفاد این تفاهمنامه را خواستار شد.

وی همچنین عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال یافتن جایگزینی برای دبی است و به اعتقاد من بصره مناسبترین جایگزین محسوب می شود.

رئیس اتاق بازگانی خرمشهر، منطقه آزاد شدن شلمچه در عراق را چشم اندازی برای رونق منطقه دانست و توضیح داد: آبادان و خرمشهر منطقه آزاد هستند و اگر بخشی از بصره و آبها نیز در محدوده مناطق آزاد قرار گیرد می توان شاهد تحولی عظیم بوده و جایگزینی مناسب برای مراودات تجاری پس از موضوع نفت یافت.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان