کد خبر: 298390
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، یک مسئول در وزارت امور خارجه سوریه تصریح کرد: دولت سوریه از اظهارات مرکل که با خواسته های رژیم ترکیه در راستای حمایت از گروه های تروریستی همخوانی دارد و به تداوم جنایت ها علیه ملت سوریه تشویق می کند، ابراز شگفتی کرد.

وی افزود: این اظهارات به طور کلی مردود است؛ چرا که نقض حاکمیت و یکپارچگی سوریه به شمار می رود و مخالف قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل است و باعث طولانی شدن بحران در سوریه می شود.

روز گذشته آنگلا مرکل پیشنهاد منطقه پرواز ممنوع در آسمان سوریه را تکرار کرد. روسیه درواکنش به این پیشنهاد اعلام کرد که ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه کمکی به مبارزه با تروریست ها نخواهد کرد.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز پنج شنبه اظهار داشت: عملیات امنیتی علیه تروریست ها در منطقه مذکور در جریان است به همین خاطر گمان نمی رود چنین اقدامی به فعالتر شدن مبارزه با تروریسم کمک نماید.

«یالچین آک دوغان» معاون نخست وزیر ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرد که کشورش خواهان منطقه امن به عمق ۱۰ کیلومتر در شمال سوریه و در امتداد مرزهای ترکیه از جمله شهر اعزاز است.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان