کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 298379
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، در این مراسم تعدادی از خانواده های شهدا از این کارگردان سینمای ایران تجلیل می کنند و همچنین فیلم جدید حاتمی کیا با نام «بادیگارد» نیز به نمایش درمی آید. این فیلم به همت موسسه اوج ساخته شده است و موضوع آن درباره مردی است که شغلش محافظت از مقامات نظام است و یک عملیات تروریستی مسایلی را برای وی به وجود می آورد.

خانواده شهدایی چون احمدی روشن، محرم ترک، مسعود علیمحمدی، تهرانی مقدم، معینی، آبشناسان، عاصمی، رودکی … در این مراسم حضور یافته اند. احسان محمدحسنی مدیر موسسه فرهنگی اوج، سید جواد رمضان نژاد مدیر شبکه افق، محمد سرشار مدیر شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان، محمد همدانی کارگردان انیمیشن «فهرست مقدس»، حامد زمانی خواننده انقلابی، سیدسجاد قافله باشی مدیر خانه فیلم داستانی از دیگر حاضران هستند. دو نفر محافظ هم متناسب با موضوع فیلم حاتمی کیا به مراسم دعوت شده اند.

با ورود مهمانان به سالن در ساعت ۱۸:۴۰ ابتدا یک کلیپ با موضوع مادران شهید به کارگردانی سجاد قافله باشی پخش شد. کلیپ دیگری هم به کارگردانی محمد حسین مهدویان پخش شد که به تشییع شهدا اختصاص داشت.

پس از آن نمایش فیلم «بادیگارد» آغاز شد و پس از آن تجلیل از حاتمی کیا انجام می گیرد.

با پایان نمایش این فیلم و بعد از خوشامدگویی مجری به خانواده های شهدا و حاتمی کیا قسمت هایی از پشت صحنه فیلم «بادیگارد» پخش شد.

سپس همسر شهید رضایی نژاد و شهید شهریاری با حضور روی سن به ایراد سخنرانی پرداختند.

همچنین همسر شهید علیمحمدی از یک تابلو رونمایی کرد؛ تابلویی که تصویر حاتمی کیا و جمله ای از شهید آوینی روی آن بود. هدیه ای هم به رسم یادبود از طرف خانواده شهید تهرانی مقدم تقدیم حاتمی کیا شد. حسن روح الامین نقاش هم تابلویی از آثار خود را به ابراهیم حاتمی کیا تقدیم کرد و گفت: امیدوارم شما اجرتان را از خداوند بگیرید.

حاتمی کیا در این مراسم گفت: چند دقیقه پیش عزیزی به من گفت تشویق به جنگ نکنید و می خواهم بگویم اگر فیلم های مرا ببینید متوجه می شوید این آثار من مشوق جنگ نیستند اما نمی توانم به عزیزانی که در بحث های علمی و هسته ای و حتی مدافعان حرم فعال بوده اند بی تفاوت باشم.

وی با اشاره به فیلم «بادیگارد» بیان کرد: من سعی کردم در این فیلم فرق بادیگارد و محافظ را تعریف کنم اما چه کنم که مسئولان عالم فرهنگ و مردان سیاست بادیگارد هستند نه محافظ.

این کارگردان اضافه کرد: وقتی می بینم در یک جشنواره (فیلم فجر) که سکان یک جریان فرهنگی است اینگونه خود را بابت این اتفاقات و ضربه زدن به فیلم من در جشنواره پاسخگو نمی دانند و به جریان بچه هایی که پشت سر من هستند هم ضربه وارد می کنند ناراحت می شوم.

«بادیگارد» با بازی پرویز پرستویی، مریلا زارعی، بابک حمیدیان، فرهاد قائمیان، امیر آقایی و … در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت ولی نامزد نشدن این فیلم در رشته هایی چون بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه موجب برخی انتقادها شد.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان