کد خبر: 298376
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، حسین جابری انصاری شامگاه پنجشنبه در شورای عالی سیاست گذاری ملی پایتخت فرهنگ اسلامی در مشهد اظهار کرد: مشهد ۲۰۱۷ فرصت بسیار مناسب و قابل توجهی برای دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به صف بندی ها و شکاف هایی که در جهان اسلام  به وقوع پیوسته است ادامه داد: مشهد۲۰۱۷ این مناسبت به ظاهر عادی را به یک فرصت استثنائی  و نقطه مشترک جریان اسلامی تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه وزارت خارجه به مشهد ۲۰۱۷ به عنوان یک فرصت بی نظیر و دارای اهمیت نگاه می کند افزود: از همین رو به منظور برگزاری این مراسم از  تمامی ظرفیت این وزارتخانه استفاده خواهد شد.

جابری با اشاره به اینکه دفتر مطالعات راهبردی مشهد ۲۰۱۷ در دبیرخانه شورا برای استفاده از ظرفیت کارشناسان و برنامه های محتوایی از شهریور ماه سال جاری تشکیل شده است ادامه داد: اهمیت انتخاب مشهد در سال ۲۰۱۷ زمانی مشخص می شود که بدانیم در شرایط بسیار خاصی قرار داریم.

وی با اشاره به اینکه تلاش می شود رفت و آمد هیئت های مختلف در سال مشهد ۲۰۱۷ تسهیل شود، اظهار کرد: می توان شرایطی را فراهم کرد تا اجلاس سالانه سفرای جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۱۷ در مشهد برگزار شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در این نشست خواستار استفاده از ظرفیت موجود برای این مناسبت بی نظیر شد و ادامه داد: از این موضوع که سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی با عضویت ۵۷ کشور اسلامی مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در آسیا انتخاب کرده است باید حداکثر استفاده را برد.

 منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان