کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 298349
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از روسیا الیوم، کرملین اعلام کرد اعمال منطقه پرواز ممنوع در منطقه حلب به مبارزه با تروریسم در سوریه کمکی نخواهد کرد.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز پنج شنبه اظهار داشت که عملیات امنیتی علیه تروریست ها در منطقه مذکور در جریان است به همین خاطر گمان نمی رود چنین اقدامی به فعالتر شدن مبارزه با تروریسم کمک نماید.

«یالجین اقدوغان» معاون نخست وزیر ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرد که کشورش خواهان منطقه امن به عمق ده کیلومتر در شمال سوریه و در امتداد مرزهای ترکیه از جمله شهر اعزاز است. در همین حال «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان روز چهارشنبه با حمایت از منطقه پرواز ممنوع در مرزهای سوریه و ترکیه، این اقدام را گامی مثبت خوانده بود.

از سوی دیگر وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه بدون موافقت دولت سوریه و سازمان ملل متحد امکان پذیر نیست.

خبر دیگر اینکه وزارت دفاع روسیه از اتهام وزیر دفاع انگلیس به مسکو مبنی بر بمباران غیرنظامیان در سوریه انتقاد کرد. «ایگور کوناشینکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه با انتقاد از اظهارات «مایکل فیلون» وزیر دفاع انگلیس که از مسکو خواسته بود بمباران غیرنظامیان در سوریه را متوقف کند، این اظهارات را سخیف و بی اساس خواند.

 



منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان