کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 298235
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

رئیس بنیاد نخبگان خوزستان در گفتگو با عصر اهواز اظهار کرد: این اردو از روز گذشته در استان خوزستان آغاز شد و نخبگان حاضر در آن در اولین روز به مسجدسلیمان سفر کردند و برخی از توانمندی این شهر آشنا شدند.

علیرضا زراسوندی افزود: در راستای توانمندسازی مستعدان و استعدادهای برتر استان، آشنایی آنها با پتانسیل های صنعتی استان و همچنین ارتباط بیشتر با انجام کارهای تحقیقاتی کاربردی این بازدیدها در برنامه های مصوب فرهنگی بنیاد استان گنجانده شده و تاکنون دو بازدید انجام شده است.

وی افزود: این بازدیدها به تقویت روحیه خودباوری و تاثیرگذاری جوانان مستعد ایرانی بسیار کمک خواهد کرد. همچنین باعث به کارگیری توان علمی جوانان در راستای ارتقای کشور می شود.

رئیس بنیاد نخبگان خوزستان تصریح کرد: بر اساس سیاست های بنیاد ملی نخبگان، روند توانمندسازی استعدادهای برتر با این بازدیدهای علمی ادامه خواهد داشت.

زراسوندی بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ نخبه تحت پوشش بنیاد نخبگان هستند که هر ساله با ورود دانشجویان جدید به دانشگاه ها این آمار تغییر می کند.

نیروگاه های برقابی دوستدار محیط زيست

سعید افشاری نیا  کارشناس سد و نیروگاه مسجد سلیمان گفت در حاشیه بازدید استعدادهای برتر تحت پوشش بنیاد نخبگان خوزستان از سد و نیروگاه مسجدسليمان به عصر اهواز گفت: به همت واحد بهره برداری نیروگاه مسجد سلیمان رکورد مدت زمان تولید که پنج تا ۱۸ دقیقه است در اختیار ما قرار دارد. این آمار در مقایسه با نیروگاه بخار که ۴۸ ساعت برای تولید برق زمان می برد آمار بسیار قابل توجهی برای زمانی است که بار ناگهانی در پیک بار به شبکه وصل می شود.

وی تصریح کرد: این نیروگاه چهار واحد در فاز اول دارد که ساخت  شرکت الین اتریش و ۴ واحد فاز دوم ساخت شرکت جی ای کانادا هستند.

افشاری نیا با بیان اینکه حجم مخزن سد  مسجدسلیمان ۲۶۰ میلیون متر مکعب است، ادامه داد: این حجم مخزن نسبت به سد شهید  عباسپور و کارون سه که عددی بالغ بر ۳.۵ میلیارد متر مکعب است بسیار کوچک است.

وی عنوان کرد: نیروگاه مسجدسلیمان پنج خط ۴۰۰ کیلو وات دارد که به گلپایگان، شوشتر، کارون سه اهواز، خرم آباد وصل می شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

انتشار یافته: ۱ | درصف انتظار: 0 | غیرقابل انتشار: 0
  1. سردارورناصری

    0

    0


اخبار خوزستان