کد خبر: 298142
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از «سما نیوز»، «خرم دستیگر خان» وزیر تجارت پاکستان در کمیته تجاری مجلس سنای این کشور گفت: بین پاکستان با کشورهای ایران و افغانستان قوانین تجاری گوناگونی وجود دارد با این وجود اسلام آباد منتظر است بعد از برداشته شدن تحریمهای بین المللی علیه ایران محدودیت های تجاری بین دو کشور رفع شود. 

 در این نشست تجاری که به ریاست «شبلی فراز» سناتور پاکستانی تشکیل شد وزیر تجارت پاکستان افزود: ما نباید در تجارت با ایران همانگونه رفتار کنیم که در تجارت با افغانستان انجام می دهیم. باید برای تجارت با ایران کمیته ویژه ای تشکیل دهیم. 

وی در ادامه تصریح کرد: ترکیه واردات پوشاک، پارچه و پلی اتیلن را از پاکستان کم کرده است و در این میان باید برای رشد و توسعه تجارت با ایران کمیته ای ویژه تشکیل داد تا به بررسی مشکلات و محدودیتهای تجارت با ایران بپردازد و بعد از رفع موانع ،تجارت با این کشور گسترش یابد.

لازم به ذکر است پیشتر نیز «پرویز رشید» وزیر اطلاع رسانی پاکستان در دیدار با «مهدی هنر دوست» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد از افزایش همکاری بین دو کشور در زمینه های اقتصادی و تجاری بویژه در بخش انرژی، برق و گاز خبر داده بود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری