یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 298092
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، فرج الله خبیر عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: جمعیت کل استان طبق آخرین گزارش ثبت احوال خوزستان، چهار میلیون و ۷۹۸ هزار نفر و تعداد افراد واجد شرایط رای دادن، سه میلیون و ۴۳۰ هزار و ۲۵۸ نفر است.

وی افزود: تعداد رای اولی هایی که تا هفتم اسفند امسال سن آنها به ۱۸ سال می رسد، ۷۵ هزار و ۴۸۹ نفر است که۳۶ هزار و ۹۶۵ نفر زن و ۳۸ هزار و ۵۲۴ نفر هم مرد هستند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با بیان اینکه۲۷ شهرستان و ۴۰ بخش مستقل داریم، تصریح کرد: ۱۴ حوزه اصلی و ۱۳ حوزه فرعی داریم که چند شهرستان در یک حوزه قرار دارند.

خبیر با اشاره به اینکه دو هزار و ۹۹۶ شعبه داریم که دو هزار و ۱۲۱ شعبه ثابت و ۸۷۵ شعبه سیار هستند، ادامه داد: برای هر دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان پنج هزار و ۹۹۲ صندوق آخر رای تعیین شده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی در سطح استان فرآیند برگزاری انتخابات را برعهده دارند گفت: تعداد داوطلبان اولیه انتخابات مجلس خبرگان ۲۴ نفر بود که با تائید شورای نگهبان، هفت نفر این افراد برای کسب ۶ کرسی رقابت می کنند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان عنوان کرد: تعداد داوطلبان اولیه مجلس شورای ۶۲۳ نفر بود که از این تعداد ۵۶۳ نفر در هئيت های اجرایی تائید و ۴۲ نفر هم رد شدند و دو نفر هم انصراف دادند.

خبیر در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به اینکه ۲۲۳ نفر توسط هیئت های نظارت استاني تائید و ۲۲۷ نفر هم رد و ۱۵۰ نفر هم عدم احراز شدند. ادامه داد: ۳۶۲ نفر در شورای نگهبان رد و ۲۳۹ نفر هم تایید شدند که در تجدید نظر چهار نفر دیگر توسط شورای نگهبان رد شدند. تا این تاریخ ۳۶۴ نفر تائید شدند که برای کسب ۱۸ کرسی با هم رقابت می کنند اما تغییراتی در تائید یا رد خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه همه پیش بینی ها را برای برگزاری انتخابات مطلوب در سطح استان به عمل آمده است، گفت: دو هزار و ۹۹۶ شعب اخذ رای در کل استان داریم که برای هر صندوق ۱۵ نفر تحت آموزش قرار گرفتند.

به گفته معاون سياسي اجتماعی استاندار خوزستان در همه شعب اخذ رای کاربر رایانه وجود دارد و از فردا تبلیغات نامزدهای تائید شده مجلس شورای اسلامی آغاز می شود ضمن اینکه تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری از پنج شنبه هفته قبل آغاز شد.

خبیر با بیان اینکه به جز تعدادی از صندوق ها که به دلیل کوهستانی بودن منطقه ارتباط گرفتن سخت است، یادآور شد: با همه صندوق ها به صورت آنلاین در ارتباط خواهیم بود و از طریق سامانه جامع، کنترل های لازم از محل ستاد انتخابات استان، فرمانداری و بخشداری ها صورت می گیرد. علاوه بر اینکه به هیئت های بازرسی استان به جد تأکید شده که از افراد توانمند و واجد صلاحیت برای کار استفاده کنند.

وی گفت: حوزه تبلیغات پر تنش است و مسائل زیادی دارد و برای تبلیغات مجلس خبرگان ۱۴ روز در نظر گرفته شده و امکان ارتباط و تبلیغ از طریق صدا و سیما به داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری  اختصاص یافته و بر اساس دستورالعمل استاندار، صدا و سیمای اهواز و آبادان تعیین شده و طبق آن دستورالعمل زمان تبلیغات به شکل مساوی و نوبت به آنها داده می شود اما تبلیغات داوطلبان مجلس شورای اسلامی منحصر به تبلیغات محیطی است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان