کد خبر: 298088
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، دکتر سید امیرمحسن ضیائی در بازدید از سازمان داوطلبان، راهکارهایی در زمینه افزایش کیفی و کمی فعالیت‌های نیکوکارانه و داوطلبانه متناسب با ظرفیت‌های موجود سازمانی و توسعه بهره‌گیری از توان بالقوه خیرین در کشور ارائه کرد، گفت: ارائه‌کنندگان خدمات داوطلبانه از نظر فردی و اجتماعی، به لحاظ دارا بودن حس تعلق به سازمانی برخاسته از حس نوعدوستی و دگرخواهی، از سلامت رفتاری و اخلاقی بیشتری برخوردار بوده و این مهم مترادف با کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی جمعیت هلال‌احمر نهادینه کردن فرهنگ داوطلبی است، تصریح کرد: لازم است با  سرمایه‌گذاری ، افزایش عیار و ارزش‌آفرینی کار داوطلبانه ، فراهم‌آوری بسترهای مفید و بهره‌گیری از فناوری‌های روز دنیا، زمینه حضور شمار بیشتری از افراد خیرخواه را به عنوان سرمایه‌های مهم و واقعی ایجاد کرد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد: ایران از نظر همبستگی فکری و عملی برای کمک به همنوع، کشوری بی‌نظیر است که ظرفیت‌های خرد و کلان بسیاری برای خدمات داوطلبانه نزد مردم دارد.

وی با تاکید بر این که اولویت در سازمان داوطلبان جذب کمک‌‌های هر چند کوچک از تعداد افراد بیشتر است، عنوان کرد: کمک‌های مردمی و جذب تعداد دائطلبان و خیرین بیشتر، منابعی پایدار و بهترین پاسخگو برای زمان بحران و حوادث است.

ضیائی با بیان اینکه هلال‌احمر بزرگ‌ترین شبکه داوطلبانه جهان است ، اظهار کرد: هلال‌احمر ایران تاکنون در پاسخگویی به حوادث در میان سایر جمعیت‌های ملی، موفق عمل کرده است؛ چراکه دارای ساختار منسجم عملیاتی بوده و وجه تمایز و مزیت آن نسبت به سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها، متکی بودن بر فعالیت‌های داوطلبانه است.

وی با اشاره به اقدامات متعددی که در زمینه سیاست‌گذاری، هماهنگی بین‌بخشی، اقدامات مداخله‌ای، گفتمان‌سازی، افزایش مشارکت خیرین و فعالان مدنی و اصلاح قوانین در جمعیت هلال‌احمر انجام شده است، عنوان کرد: نزدیک‌ترین فعالیت‌ها به اهداف و آرمان‌های نهضت بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در سازمان داوطلبان، یعنی نهادینه کردن فعالیت داوطلبانه، انجام می‌شود.

ضیائی با تأکید بر اینکه ماموریت جمعیت هلال‌احمر فراتر از ارائه صرف کمک‌های حمایتی و معیشتی است، گفت: بر این اساس درصددیم تا با توانبخشی اجتماع‌محور از طریق ایجاد پیوندهای اجتماعی، توانمندسازی نیازمندان را با نوآوری و کارآفرینی آنها به معنای واقعی انجام دهد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه نیازمند مطالعات تطبیقی بین ایران و کشورهای مشابه به لحاظ فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای گسترش فعالیت‌های داوطلبانه و جذب و نگهداشت داوطلبان هستیم، افزود: باید عملیاتی؛ فکر و عمل کرد، بر این اساس تمرکز تجربیات و انتخاب فعالیت‌های داوطلبانه نزدیک‌تر به اهداف جمعیت هلال‌احمر، ایجاد بسترهای قانونی و افزایش تعامل با خیرین و داوطلبان و شفاف‌سازی فعالیت‌ها بسیار اثربخش است.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان