کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 298063
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از «اکسپرس نیوز»، سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر پاکستان در پاسخ به اظهارات برخی نمایندگان مجلس پاکستان در مورد حضور یا عدم حضور «اسلام آباد» در ائتلاف ضد داعش عربستان گفت: پاکستان هنوز در ائتلاف ضد داعش عربستان شرکت نکرده است.

وی افزود: برای تصمیم گیری جهت شرکت در این ائتلاف مشورت ها و رایزنی های سران دولت هنوز ادامه دارد.

سرتاج عزیز هم چنین گفت: به ما اعلام شده که اعضای این اتحاد در شش زمینه باهم همکاری مشترک خواهند داشت و زمانی که ائتلاف تشکیل شود آنوقت راجع به حضور ایران و عراق در آن تصمیم گرفته می شود.

لازم به ذکر است که «محمود خان اچکزئی» رهبر حزب «مردم پاکستان» طی اظهاراتی در مجلس این کشور گفت که چرا پاکستان در ائتلاف ضد داعش عربستان شرکت کرده است در حالی که کشور های عراق و سوریه و ایران جز این ائتلاف نیستند.

  هم چنین «شیرین مزاری» نماینده حزب «عدالت» پاکستان نیز گفت که چرا  وقتی هنوز تکلیف ما برای شرکت در ائتلاف ضد تروریسم عربستان مشخص نیست باید نیروهای ارتش کشورمان را برای شرکت در رزمایش عربستان اعزام کنیم.

 سرتاج عزیز همچنین در مورد حضور اسلام آباد در رزمایش ریاض گفت: پاکستان بیش از یک هزار نیروی خود را در رزمایش مشترک عربستان که با  حضور۲۰ کشور جهان در حال انجام است شرکت داده است.

 وی افزود: هدف از اعزام این نیروها  آموزش و تربیت نیروهای دو کشور عربستان و پاکستان و افزایش همکاری های دفاعی دو کشور است.

 سرتاج عزیز همچنین در پایان اعلام کرد که در صورتی که تمامیت ارضی عربستان به خطر بیفتد ما به عنوان کشور دوست و برادر همراه ریاض خواهیم بود و همواره از این کشور حمایت خواهیم کرد.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان